09:03 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Uudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
46 0 0

Venemaal algas ametlik valimiskampaania — riigipea ametikohale kandideerib 18. detsembri seisuga 23 inimest

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Erakondade poolt esitatud ja omaalgatuslikel üksikkandidaatidel on õigus alustada ametliku kandideerimisprotseduuriga ja esitada ettenähtud dokumendid Keskvalimiskomisjonile, teatab RIA Novosti.

Keskvalimiskomisjoni juhi Ella Pamfilova sõnul on kandideerimissoovist teatanud 23 inimest, sealhulgas ametisolev president Vladimir Putin.

Eesti päritoluga Anton Vainost võib saada Putini valimisstaabi pealik
© Sputnik / Яна Лапикова

Pamfilova rõhutas, et eelmistest presidendivalimistest möödunud kuue aasta jooksul on Venemaa riigipea valimisi reguleerivat seadusandlusest muudetud – tühistatud on mitmeid piiranguid ja laiendatud vaatlejate võimalusi. Venemaa valimissüsteem, nagu kinnitas Pamfilova, on presidendivalimisteks valmis. Valimiste läbiviimise eelarve on 14, 807 miljardit rubla ja esimesed laekumised riigieelarvest komisjonile algavad 18. detsembrist.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Vladimir Putin lahendas 6. detsembril nende presidendivalimiste peamise intriigi avaldusega, et kandideerib teiseks ametiajaks. Sellest teatas ta Nižni Novgorodis toimunud kohtumisel Gorki autotehase töötajatega. "Ma esitan oma kandidatuuri presidendi ametikohale," ütles ta ja lisas: "Venemaa läheb ka tulevikus ainult edasi ja selles edasiliikumises ei suuda teda keegi peatada."

Vladimir Putin valiti esmakordselt Venemaa presidendiks 2000. aasta märtsis, 2004. aastal valiti ta sellele ametikohale tagasi. 2008. kuni 2012. aastani oli Putin Venemaa peaminister ja 2012. valiti ta taas riigipeaks.

Vladimir Putini kolm ametiaega presidendina>>

Järjekordsed presidendivalimised Venemaal toimuvad 18. märtsil 2018.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
valimised, president, Venemaa

Peamised teemad