10:20 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Uudised
lühendatud link
4010

Uudis, et Eesti politsei- ja piirivalveamet (PPA) saatis paadunud liiklushuligaanidele ühtekokku 700 musta jõulukaarti, ületas ka rahvusvahelise uudisekünnise

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Uudisteagentuur Reuters teatas, et Eesti politsei on musti jõulukaarte saatnud alates 2011. aastast ning see on üks meede, tänu millele on liiklussurmade hulk aastas vähenenud kümne aastaga 200-lt 40-ni, vahendas Pealinn viitega Postimehele.

Samuti on kümne aastaga ligi kolmekordse languse teinud aasta jooksul tabatud roolijoodikute arv.

Karmistusid karistused korduva joobes juhtimise eest >>

1. novembril jõustusid karistusseadustiku jt seaduste muudatused, millega karmistatakse nende õigusrikkujate karistusi, kes korduvalt juhivad autot joobes, vahendas Sputnik Eesti.  

"Joobes sõidukijuhtimine on Eestis üks levinumaid süütegusid," ütles justiitsminister Urmas Reinsalu. "Kui me tahame purjus juhtide hulka vähendada, tuleb võimalikku rikkujat mõjutada nii, et ta kartusest tagajärje ees loobuks kuriteo toimepanemisest. See tähendab, et kui senised karistused pole olnud mõjusad, tuleb neid korrigeerida," lisas Reinsalu. "Eesmärk on selge: vähendada korduvalt rooli istuvate joobes juhtide hulka."

Sõidukijuhtide teadlikkus alkoholi toime kohta on madal >>

Karmimate karistuste alla kuulub joobes sõidukijuhile korduva rikkumise eest juhtimisõigusest kindel ilmajäämine ning selle kestus hakkab selgemalt olenema süüteo raskusest.

Roolijoodiku šokivangistuse pikkus jääb kohtuniku otsustada, illustratiivne foto
© Sputnik / Руслан Кривобок

Kui inimene juhib sõidukit kriminaalses joobes mitmendat korda, jääb ta juhtimisõigusest igal juhul ilma vähemalt kolmeks kuuks, teatas Justiitsministeerium.

Roolijoodikuid ootab ees šokivangistus >>

Seadusemuudatus näeb ette karmimad karistused ka neile, kes põhjustavad joobes olles raske liiklusõnnetuse. Sel juhul määratakse rikkujale igal juhul lühiajaline ehk šokivangistus.

Rikkujat saab kriminaalkorras karistada ka nendel juhtudel, kus juht tarbib pärast raske liiklusõnnetuse põhjustamist alkoholi või põgeneb sündmuskohalt.

Tagid:
must jõulukaart, juhtimine, joobes, meedia, auto, roolijoodik, PPA, välismaa, Eesti

Peamised teemad