02:59 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Uudised
lühendatud link
27 0 0

Paavst Franciscus kutsus pühapäeval jõululaupäeva missal maailma 1,3 miljardit katoliiklast mitte eirama migrantide saatust, kes on pidanud oma maalt lahkuma, kuna nende liidrid on valmis valama "süütute verd"

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. "Nii palju jalajälgi on peidetud Joosepi ja Maarja jälgedesse," ütles Argentina päritolu paavst, kes on ise Itaalia migrantide lapselaps, Vatikani Peetri kirikus.

Praeguses migratsioonikriisis on paljud sunnitud põgenema liidrite eest, "kes, kehtestamaks oma võimu ja suurendamaks oma vara, ei näe probleemi süütute vere valamises", ütles 81-aastane paavst, kes esitab oma traditsioonilise jõulupöördumise "Urbi et Orbi" esmaspäeval, vahendab ERR.

Paavst Franciscus vestles rahvusvahelise kosmosejaama meeskonnaga
© AP Photo / Alessandra Tarantino

Rooma-Katoliku Kiriku Apostellik administraator piiskop Philippe Jourdani sõnul tuleb paavst Franciscuse Eestisse järgmise aasta septembris. Piiskopi sõnul ei jaga paavst oma visiitide käigus ainult õpetust, vaid püüab ka õppida neilt riikidelt ja rahvastelt, keda ta külastab.

Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia>>

Nagu Sputnik Eesti teatas novembris tuli info paavsti visiidist Roomast, kus Püha Tooli nuntsius Balti riikides Pedro Lopez Quintana kohtus paavstiga ja sai teada, et paavst valmistub Eestisse tulekuks.

"See on unistus, mis meil on olnud juba mitu aastat," kinnitas isa Philippe Jourdan kuu tagasi.

Siiani on Johannes Paulus II olnud ainus paavst, kes on külastanud Eestit. Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993.

Tagid:
Paulus, Jourdan, Franciscus, paavst, Vatikan

Peamised teemad