20:58 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Uudised
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
3110

Paavst Franciscus avaldas ülemaailmse rahupalvepäeva puhul oma läkituse, milles palus toetada kõiki, kes põgenevad sõja või nälja eest

TALLINN, 1. jaanuar — Sputnik. Paavst ütles enda pöördumises, et kõik inimesed kuuluvad ühte perekonda – nii pagulased kui ka neid vastu võtvad kohalikud kogukonnad, vahendab ERR. Seega on kõigil ka ühesugune õigus nautida maa pakutavaid hüvesid.

Seksikaitse pagulaste eest: Rootsi variant >>

Samuti kutsus kirikupea ÜRO-d tegema põgenikekriisi leevendavaid kokkuleppeid, et korraldada reeglipärast rännet Euroopas, edastas Rooma-Katoliku Kirik Eestis.

"Nende hulgas, keda alati oma mõtteis ja palveis hoian, on 250 miljonit pagulast kõikjal maailmas. Neist 22,5 miljonit on põgenikud. Minu austatud eelkäija, Paavst Benedictus XVI kõneles neist kui meestest, naistest ja lastest, noortest ja vanadest, kes otsivad kohta, kus elada rahus," seisab pöördumises.

Tallinnas luuakse välistöölistele teenuskeskus >>

ÜRO: maailmas on 258 miljonit migranti

Maailmas on umbes 258 miljonit inimest, kes on sünnimaalt lahkunud ja elab nüüd teistes riikides, 17 aastaga kasvas migrantide arv pea poole võrra.

Rahvusvahelisel migrantide päeval (18. detsembril — toim.) avaldatud raporti kohaselt on migrantide osakaal maailmas kasvanud 2000. aasta 2,8 protsendilt tänavusele 3,4 protsendile. See tähendab, et migrantide osakaal kasvas 17 aastaga pea poole võrra.

Pagulaste suunamine väikelinnadesse oli viga >>

Kaks kolmandikku maailma migrantidest elab 20 riigis, öeldi raportis. Kõige rohkem on migrante USA-s: 49,8 miljonit ehk 19 protsenti kõikidest maailma migrantidest. USA-le järgnevad umbes 12 miljoniga Saudi Araabia, Saksamaa ja Venemaa ning umbes üheksa miljoniga Ühendkuningriik.

2016. aasta septembris kiitsid kõik ÜRO 193 liikmesmaad heaks põgenike ja migrantide deklaratsiooni, milles rõhutati, et ükski riik ei suuda rahvusvahelise rändega üksi toime tulla ning lepiti kokku kooskõlastatud rändepoliitika elluviimises ja rändekoorma võrdsemas jagamises.

Eesti on Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 pagulast. Praeguseks on Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 175 inimest.

Suleti ei tea mis: Riias likvideeriti pagulaste abistamise keskus >>

Detsembri teise poole seisuga on väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud kokku 18 kvoodipagulaste perekonda ehk kokku 85 inimest. Lisaks neile ei viibi Eestis veel kaks kvoodipagulast, kes ei ole ületanud 90 päeva piiri. Seega ei viibi Eestis kokku 87 kvoodipagulast.

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
rahusõnum, poliitika, toetus, pagulased, Fraciscus, paavst, Rooma

Peamised teemad