05:47 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Tallinna reisisadama piirkond

Kaduma läinud soomlase otsingud lõppesid tulemusteta

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
3101

Novembri lõpus Tallinnas kaduma läinud Soome ametiühingutegelase Ari Saarilammi otsingud Tallinna reisisadama piirkonnas lõppesid reede õhtul tulemusteta ja arvatakse, et ta ei kukkunudki vette

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Saarilammit otsisid tuntud Soome inimesteotsija Reino Savukoski ja tema abiline mitme päeva jooksul. Savukoski kammis nädala aja jooksul läbi terve sadama veealuse osa, vahendab Eestinen viitega väljaandele Iltalehti.

Kadunuks jäänud soomlast hakkab otsima legendaarne jäljekütt >>

Eelmisel aastal jäi Eestis teadmata kadunuks 42 inimest.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Savukoski ütles, et tegi kõik võimaliku, aga surnukeha ei leitud. Tema sõnul on üsna tõenäoline, et 54-aastane Saarilammi ei kukkunudki vette.

Teadaolevalt lahkus Saarilammi õhtul restoranist kella 22.30 ajal, aga politsei info kohaselt jäi tema telefon tummaks alles kell 00.58. Teada on see, et telefon lõpetab oma töö vee alla vajudes üsna ruttu.

Nende kahe kellaaja vahele jääb kaks tundi, mille jooksul võis juhtuda mis iganes.

Savukoski leidis ka põhjuse, miks sadama valvekaameras vesi väreles sel ajal, kui Saarilammi arvati vette kukkunud olevat.

Tallinnas kadunud soomlane võis uppuda >>

Nimelt ei tekkinud värelus mitte mehe vettekukkumisest, vaid lähedalasuva pumba tööst. Pumpla paneb vee värelema täpselt samamoodi. Savuskoski nägi seda oma silmaga mitu korda.

PPA hoone
© Sputnik / Вадим Анцупов

Savukoski ütles, et polnud Tallinnas olles ühenduses kohaliku politseiga, aga sai palju abi Tallinna sadamalt. Ta sai võimaluse ööbida tasuta samas hotellis Euroopa, kus Saarilammi Tallinnas olles ööd oli. Soome naaseb Savukoski laupäeval.

Tallinnas jäi kadunuks Soome ametiühingutegelane >>

Savukoski ütles, et peab võimalikuks naasta Tallinna otsima märtsis-aprillis, kui jää on sulanud. Siis on loodetavasti nende käsutuses juba rohkem infot. Asjadel on omadus laheneda iseenesest ja nii läheb tõenäoliselt selgi korral, märkis ta.

Tagid:
tuuker, tulemusteta, otsingud, kadunud, soomlane, Tallinna Sadam, Ari Saarilammi, Reino Savukoski, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27