23:52 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Sel aastal saabus Eestisse 13 pagulast

© Sputnik / Кристина Афанасьева
Uudised
lühendatud link
33 0 0

Eestisse saabus Euroopa Liidu rändekava alusel kokku 13 kvoodipagulast: 11 on pärit Süüriast ja kaks Eritreast

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. Esimesed kvoodipagulaste perekonda saabusid Eestisse Türgist, ütles BNS-ile sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.

Ühes perekonnas on viis ja teises kuus liiget. Mõlemad perekonnas koosnevad vanematest ja nende lastest. Perekonnad paigutati elama Vao keskusesse.

Itaaliast saabusid Eestisse kaks Eritreast pärit naist, kes paigutati elama Vägeva keskusesse.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja sõnul on kõigil jaanuaris Eestisse jõudnud täiskasvanud kvoodipagulastel peamiselt põhiharidus ning neil on ka töökogemus, eadstab ERR.

Ratas: Eesti võtab maksimaalselt vastu 305 pagulast>>

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 188 inimest, kuid jaanuari alguse seisuga on väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud kokku 87 inimest.

Eesti loeb Euroopa Liidu 2015. aasta rändekava täidetuks ning selle kava alusel rohkem inimesi Eestisse ümber ei paigutata ega asustata.

Seksikaitse pagulaste eest: Rootsi variant>>

Euroopa Komisjon tegi mullu 27. septembril ettepaneku asustada 2019. aasta oktoobrist ümber 50 000 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest. Valitsus otsustas asustab Türgist nii 2018. kui ka 2019. aastal ümber 40 inimest, see tähendab kokku 80 inimest.

Seega võtab Eesti Euroopa Liidu rändekava raames aastatel 2015-2019 vastu kuni 305 põgenikku.

Pagulased
Pagulased
Tagid:
pagulased, Euroopa Liit, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9