00:08 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Uudised
lühendatud link
4710

Arvatavalt esmaspäeval algav Saksa sõdurite ümbermatmine Tallinnas Maarjamäel võib aega võtta kuni kolm nädalat, kuid see ei tohiks mõjutada samas toimuva kommunismiohvrite memoriaali ehituse valmimist

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. "Tööde eeldatav alustamiskuupäev on 15. jaanuar. Ajaliselt peaksime arvestama ca kolme nädalaga," ütles ERR-i uudisteportaalile Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) kommunikatsioonispetsialist Mariliis Sepper.

"Praeguse info kohaselt lisatööd ei tohiks segada kommunismiohvrite memoriaali ehitust. Täpsemalt selgub see juba lisatööde käigus," märkis Sepper.

Maarjamäelt leiti sajakonna Saksa sõduri hauad >>

Ööl vastu 9. jaanuarit leiti Tallinnas Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaali ehitajate poolt kaevetöödekäigus sadakonna Saksa sõduri säilmed.

Vastavalt Eesti ja Saksamaa vahelisele kokkuleppele kuuluvad saksa sõjaväelaste säilmed ümbermatmisele ning Eesti pool on võtnud kokkuleppega enda katta ümbermatmise kulud. 

Ratas: Maarjamäe kompleks tuleb korda teha

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et Maarjamäe kompleksi pole kavas lammutada ning kompleks vajab investeeringuid, vahendas Pealinn neljapäeval.

Reinsalu ei välista Maarjamäe memoriaali osalist lammutamist >>

Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil, et arhitektidega on kokku lepitud, et kommunismiohvrite memoriaalist kujundatakse terviklik kompleks Maarjamäe praeguse memoriaaliga.

"Kas midagi hakatakse lammutama? Kindlasti mitte," ütles Ratas. Tema sõnul vajab kompleks investeeringuid ning see tuleb korda teha.

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Maarjamäe kompleksis on käimas ehitustööd, mida viib läbi Riigi Kinnisvara AS (RKAS) eesmärgiga rajada ja avada Maarjamäel veel tänavu kommunismiohvrite memoriaal. Reinsalu sõnul on Maarjamäel asuv vana memoriaal praegu "lintidega piiratud, sest sellisel kujul on see inimestele ohtlik".

Lukas: punamonument ei sobi ERM-i territooriumile >>

"Eesti riigi kui õigusriigi jaoks ei kujuta see objekt oma tähenduselt mingit pühadust," sõnas Reinsalu. Justiitsministri sõnul saavad lähiajal kokku RKAS-i, Tallinna linna ja keskkonnaministeeriumi esindajad. "Kas see jääb linna omandisse, kas see jääb RKAS-i bilanssi, need küsimused tuleb läbi arutada," sõnas Reinsalu.

Ukraina palub Eestilt abi pronkssõduri küsimuses
© Sputnik / Ангелина Мандрыка

„Pronksiöö": 10 aastat hiljem >>

Kümme aastat tagasi viisid Eesti valitsuse sammud Tallinna saksa fašistlikest anastajatest vabastamisel langenud nõukogude sõjameestele püstitatud mälestussamba teisaldamiseks massiliste tänavarahutusteni Eesti pealinna südames.

Rahutused puhkesid politseinike ja mälestussamba teisaldamise valdavalt venekeelsete vastaste vahelise kokkupõrke tulemusena. Sündmused, mis tagantjärele ristiti Pronksiööks, lõhestasid pikaks ajaks Eesti ühiskonna.

Pronksiöö sündmused Tallinnas >>

Tagid:
ümbermatmine, säilmed, sõdurid, Riigi Kinnisvara AS, Jüri Ratas, Mariliis Sepper, Saksamaa, Maarjamägi, Tallinn, Eesti

Peamised teemad