16:41 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Uudised
lühendatud link
1910

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb 18.–20. jaanuarini Saksamaal Berliinis toimuval maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil Internationale Grüne Woche, kus Eesti on esindatud järjepidevalt juba 25. korda

TALLINN, 19. jaanuar — Sputnik. Eesti on esindatud sellel messil järjepidevalt juba 25. korda, edastab Maaeluministeerium. "Osalemine maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil on suurepärane võimalus tutvustada meie kodumaad ja kohalikku toitu," ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

Maaeluminister: kohalik toit on väärtus >>

"Samuti on olulised kohtumised teiste põllumajandusministrite ja mitmesuguste huvigruppide esindajatega, et arutleda põllumajanduse tuleviku ja väljakutsete üle. Olen veendunud, et ideede ja kogemuse jagamine aitab kitsaskohtadele lahendusi leida," lisas minister.

Maaeluministril on messi raames kavas nii kahe- kui ka mitmepoolsed kohtumised oma Läti, Leedu, Rootsi ja Poola kolleegide ning Saksamaa liidumaade põllumajandusministritega. Lisaks on päevaplaanis kohtumine Ukraina põllumajanduse esimese aseministriga.

Saksamaa Liitvabariigi toidu- ja põllumajandusminister Christian Schmidt on messi esimesel päeval kokku kutsunud kümne riigi põllumajandusministrid, et arutada sigade Aafrika katku ennetus- ja kontrollimeetmeid. Kohtumisel osalevad ka Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hogan ning tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis.

Euroopa Liidu sanitarid. EL toidab Lätit riknenud toiduainetega >>

Laupäeval, 20. jaanuaril osaleb maaeluminister Tarmo Tamm põllumajandusministrite 10. tippkohtumisel, mille teema on "Loomsete saaduste tuleviku kujundamine – kestlik, vastutustundlik, tulemuslik" ("Shaping the future of livestock – sustainably, responsibly, efficiently").

Eesti on messil esindatud Maaeluministeeriumi eestvedamisel juba alates aastast 1994. 2014. aastal oli Eesti messi ametlik partnermaa, tänavu on selleks Bulgaaria.

Eesti väljapanekut messil korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK). Eesti stendi leiab Berliini messikeskuse hallist 8.2. Kokku on Maaeluministeerium koos EPKK-ga 2018. aastal 60 m2 suurusel messipinnal. Lisainfot väljapaneku kohta leiab siit.

Maailma suurimate põllumajandus- ja toidumesside hulka kuuluv Rahvusvaheline Roheline Nädal 2018 (Internationale Grüne Woche) toimub 19.–28. jaanuarini Saksamaal Berliinis. Kümne päeva jooksul külastab messi üle 400 000 inimese.

Eesti toit väärib maailmas tutvustamist >>

Kölnis toimus oktoobris Eesti toidu vastuvõtt, mille raames võõrustasid 15 Eesti toidu- ja joogisektori ettevõtet oma koostööpartnereid

Vastuvõtt toimus rahvusvahelise toidumessi ANUGA raames, teatab Maaeluministeeirum. "Meie, eestlased, teame, et Eesti toit on kvaliteetne ning maitsev ja seetõttu soovime seda ka teistele tutvustada," ütles Lemetti.

Tagid:
toit, toidumess, põllumajandus, Maaeluministeerium, Tarmo Tamm, Berliin, Saksamaa

Peamised teemad