19:28 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
7020

Venemaa välisminister Sergei Lavrov selgitas, miks Venema Föderatsioon ei ühine tuumarelvade leviku tõkestamise lepinguga (NPT)

TALLINN, 19. jaanuar — Sputnik. Oma ettekandes ÜRO Julgeolekunõukogu istungil tuumarelvastuse keelustamise küsimustes rõhutas Sergei Lavrov, et "tuumarelvastuse täielik likvideerimine on võimalik ainult üldise ja täieliku desarmeerimise kontekstis".

NATO baasid Balti riikides võivad teravdada olukorda viimse piirini >>

See on omakorda võimalik vaid "kõigi jaoks võrdse ja jagamatu julgeoleku tagamise tingimustes, sealhulgas ka tuumarelva omanikele, nii nagu NTP (tuumarelvade leviku tõkestamise leping – toim.) seda ette näeb," vahendatakse Venemaa välisministri sõnu ministeeriumi veebilehel.

Lavrov rõhutas, et Venemaa jagab tuumavaba maailma rajamise ülesannet, kuid tema arvates "ei anna seda eesmärki saavutada niisuguste ühepoolsete meetoditega, millele tugineb NPT."

Lepingule tuumarelva keelustamise kohta kirjutati alla ÜRO peakorteris 7. juulil 2017. aastal 53 riigi esindajate poolt, kuid Venemaa, USA, Hiina ja teised tuumariigid seda algatust ei toetanud. NPT on ratifitseeritud Guyanas, Tais ja Vatikanis.

Ameeriklaste uues tuumadoktriinis märgitakse, et Venemaa evib tänasel päeval tuumarelvastuse tootmise ja mittestrateegiliste tuumajõudude poolest USA ja tema liitlaste ees ülekaalukaid eeliseid.

Venemaa võib USA uuele tuumapommile vastata "Iskanderite" tuumalaenguteg >>

Seejuures on dokumendis toonitatud, et vaatamata kriitikale USA raketikaitsesüsteemi aadressil töötab Venemaa oma tuumalõhkepeadega ballistiliste rakettide moderniseerimise ja uue püüdurraketi loomise kallal.

Tagid:
leping, tuumavaba, tuumarelv, ÜRO, NPT, Välisministeerium, Sergei Lavrov, Venemaa

Peamised teemad