02:03 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Uudised
lühendatud link
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
3710

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotoajakirjanduse konkurss, mille organisaatoriks on uudisteagentuur Russia Today koostöös Vene Föderatsiooni UNESCO-komisjoniga, tegi teatavaks 2018. aasta žürii koosseisu

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. Žüriisse kuuluvad juhtivate infoagentuuride fotoeksperdid, nagu näiteks Türgi vanima uudisteagentuuri Anadolu Ajansi foto- ja videouudiste osakonna juht Ahmet Sel; Mehhiko riikliku uudisteagentuuri "Notimex" direktori asetäitja Jorge Arciga Avila; kirjastuse "Kommersant" fototeenistuse direktor Pavel Kassin; France Pressi (AFP) erifotokorrespondent Mladen Antonov; Venemaa sõltumatu fotoagentuuri Salt Images looja ja direktor Anna Zekria; enam kui 20-aastase tööstaažiga fotoreporter, endine Associated Pressi Moskva büroo fotograaf Ivan Sekretarev.

Andrei Stenini nimeline konkurss selgitas välja parimad noored fotograafid >>

Konkursi žürii liikmeks sai ka Hiina fotograafide assotsiatsiooni auesimees, Hiina naisfotograafide liidu esimees ja erinevail aastatel ka Hiina riikliku uudisteagentuuri (China News Service) ja agentuuri Xinhua peatoimetaja asetäitja Van Jao.

Žüriil tuleb hinnata töid, mille vastuvõtt on avatud saidil stenincontest.ru. Osaleda võivad fotoreporterid vanuses 18–33 aastat, töid võetakse vastu 28. veebruarini 2018.a.

Konkursi näol on tegu ainsa platvormiga Venemaal, mis tutvustab uusi nimesid rahvusvahelises fotoajakirjanduses ja vormib dokumentaalfotograafia kvaliteedi mõõdupuid. Konkursi eesmärk on toetada noori fotoreportereid ja avada neile tee suurde fotomaailma.

Moskva Muuseumis avatakse Andrei Stenini nimelise fotožurnalistika konkursi võitjate tööde näitus >>

Uudisteagentuuri Anadolu Ajansi foto- ja videouudiste osakonna juht Ahmet Sel: "Minu jaoks on andeka Vene fotoajakirjaniku Andrei Stenini mälestuseks korraldatud konkursi žüriis osalemine suur au. Vaieldamatult on fotoajakirjandus ajakirjanikuameti ohtlikem vorm.

Seda ei saa teha kirjutuslaua taga istudes ega hubases hotellitoas. Selle aluseks on esmased tõendid ja fotograafi vahetu kohalolek sündmuspaigal, et sündmus visuaalselt uuesti luua. Käesoleval ajal ei ole fotoajakirjanikel kerge. Seetõttu on oluline toetada noori fotograafe, kes valisid reporteri ameti ning anda ka publikule võimalus neist kuulda ja nende töid näha."

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimelise fotokonkursi eesmärgiks on toetada noori fotograafe ja tõmmata üldsuse tähelepanu kaasaegse fotožurnalistika eesmärkidele
© Sputnik / Виталий Тимкив

Kirjastuse "Kommersant" fototeenistuse direktor Pavel Kassin: "Mul on hea meel töös osaleda ja konkursile oma jõu ja võimalustega abiks olla. Foto edastab ajastu ja sündmuste hinge. Ta peegeldab mitte ainult uudisväärset, vaid ka kogu meie ajastu vaimu. Just niisugused konkursid, nagu seda on ka Steninile pühendatu, ehkki ta loomise tagamaa on traagiline, annavad ettekujutuse Vene fotokunsti tänasest tasemest.

Venemaa – ja ma ei karda seda öelda, on ka fotograafias suurriik. Vene fotokooli tase on väga kõrge, mida kinnitavad erinevates väljaannetes töötavate noorte pälvitud arvukad auhinnad. Ka fakt, et Stenini konkurss on rahvusvaheline ja et sel osalevad paljude maade noored fotograafid, on väga tähtis, sest mida rohkem on neil võimalusi suhelda ja arvamusi vahetada, seda paremini nad oma erialasse sisse elavad."

2018. aastal saab auhindade eest võistelda neljas kategoorias "Peauudised", "Sport", "Minu planeet" ja "Portree. Meie aja kangelane". Tänavu suurendati igasse valdkonda esitada lubatud tööde arvu kolmeni, mis annab noortele rohkem võimalusi oma professionaalsust demonstreerida. Žürii hääletuse tulemusena valitakse igas kategoorias kolm auhinnalist fotot, lisaks ka kõrgeim autasu – Grand Prix.

Õiend konkursi kohta

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkursi eesmärgiks on toetada noori fotograafe ja äratada ühiskondlikku huvi kaasaegse fotožurnalistika vastu. See on areen andekatele, osavõtlike ja kõigele uuele avatud noortele fotograafidele, kus nad saavad pöörata tähelepanu meie ümber olevatele inimestele ja toimuvatele sündmustele.

2017. aastal saadeti juba kolmandat aastat toimuvale fotokonkursile neljas nominatsioonis: "Peauudis", "Sport", "Minu planeet" ja "Portree. Meie aja kangelane" kokku umbes 5000 tööd 76 riigist.

Konkursi rahvusvahelisteks partneriteks olid 2017. aastal Al Mayadeen TV, Shanghai United Media Group (SUMG) ja ICRC.

Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss 2017 >>

Konkursi informatsioonipartneriteks olid uudisteportaal Vesti.ru, ülevenemaaline riiklik telekanal "Rossija-Kultura", infoportaal KP.ru, infoportsaalid ЖурДом ja Russian Photo. Konkursi rahvusvahelisteks infopartneriteks olid infoagentuur ja portaal Sputnik, infoagentuur Askanews, meediaholding Independent Media, infoagentuur Notimex, uudisteagentuur ANA, telekanal ja portaal RT, The Royal Photographic Society, Shanghai United Media Group (SUMG), infoagentuur Xinhua, uudisteagentuur ANDES. Erialapartnerite staatuses toetavad konkurssi Fotoakadeemia, agentuur ГеоФото, portaal Photo-study.ru, on-line ajakiri Bleek Magazine, Moskva ajakirjanike liit, visuaalkunstide kool, Venemaa fotokunstnike liit, infoportaal YOung JOurnalists ja festivalid PhotoVisa ja "Fotoparaad Uglitšis".

Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
Tagid:
žürii, konkurss, foto, rahvusvaheline, Andrei Stenini nimelise fotokonkurss, RT, maailm, Venemaa

Peamised teemad