20:17 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
47 0 0

Soome on võtnud eesmärgiks mõjutada Euroopa Liitu loobuma suveajast ja sellega seotud kellakeeramisest, ütles transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner Twitteris

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. Soomlased andsid eelmisel aastal algatuse toetuseks üle 70 000 allkirja, vahendas Pealinn viitgea BNS-le. Berneri sõnul on valitsuse siht loobuda suveajale üleminekust kogu EL-is üheskoos.

Ükski EL-i riik ei saa üksi kellakeeramisest loobuda, see peab sündima kõigi 27 liikmeriigi ühise otsusega.

Soome valitsus toetab kellakeeramise-vastast rahvaalgatust >>

Soome parlamendikomitee on välja selgitanud, et kella keeramine põhjustab unehäireid, kahandab töövõimet ning võib viia ka tõsiste terviseprobleemideni.

Soome parlamenti jõudis selle aasta juunikuus kodanikualgatusena eelnõu suveaja kaotamise kohta. Ettepanekule kirjutas alla üle 70 000 kodaniku, kes olid mures suveaja mõju pärast inimeste tervisele, vahendas Sputnik Eesti.

Eesti võttis eesistujana päevakorda Soome ettepaneku arutada suveaja kaotamist, illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Кряжев

Peale kodanikualgatust valmistas parlamendi transpordi- ja kommunikatsioonikomisjon aruande, mille põhjal otsustas parlament suveaja kaotamist toetada.

Seoses kellakeeramisega meenutati, et Soome on olnud varem ise üks kellakeeramise pooldajaid. Samas märgitakse, et nüüd on õige aeg tehtud vead parandada.

Kellakeeramine on maailmas väikse osa, põhiliselt Lääneriikide eripära. Suuremas osas maailmast, sealhulgas valdavas osas Aasias, Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas ei toimu mingit kellakeeramist.

29. oktoobril kell 4.00 keeratati kell tunni võrra tagasi. Kella keeramisega ja talveajale üleminekuga jõuab Eesti tagasi vööndiaega. Talveajale läksid üle kõik Euroopa Liidu liikmesriigid.

Kas sellest tüütust teost on ka tulu?>>

Suveaeg algab taas märtsikuu viimasel pühapäeval kell 3 ning siis nihutatakse kellaosutid ühe tunni võrra edasi.

Tagid:
allkirjad, tervis, suveaeg, talveaeg, kellakeeramine, parlament, EL, Anne Berner, Soome

Peamised teemad