13:38 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Uudised
lühendatud link
12210

Eesti maismaapiir Venemaaga sai eelmise aasta lõpuks täies ulatuses tähistatud, kinnitas politsei- ja piirivalveamet (PPA)

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. "Maismaapiiri kõikide piiripostide asukohad Kagu-Eesti piirilõigus on tähistatud ja 2017. aasta lõpuks oli paigaldatud kõik 567 piiriposti," vahendas ERR PPA pressiesindaja sõnu.

Peipsi järvistul ja Narva veehoidlal lõppes piirirežiimi tähistamine 2017. aasta kevadel ja selle käigus lasti vette 176 toodrit.

Piiri väljaehitamise hinna tõusmisel on süüdi siseminister, loomulikult eelmine >>

"Narva jõe kaldal ja väikesaartel on 144 piiriposti asukohad eeltähistatud ning paigaldatud on 39 piiriposti. Tööd lõpetatakse 2018. aasta esimeses pooles," ütles PPA pressiesindaja.

Eesti-Vene maismaapiiri osa pikkus on 135,6 kilomeetrit, millest 101 kilomeetrit on sood ja rabad. Järvepiir Peipsil on 124,2 kilomeetrit ning piir Narva jõel 76,4 kilomeetri pikkune.

Siseminister Andres Anvelt sai möödunud neljapäeval politsei- ja piirivalveametilt (PPA) kalkulatsiooni, millest selgus, et Eesti idapiiri ehitus läheb seni arvatust üle 2,5 korra kallimaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti neljapäeval.

Ego ja Elek hakkavad riigipiiri valvama >>

2015. aasta veebruaris valitsuskabinetile esitatud esialgses hinnangus läinuks idapiiri ehitus maksma 79 miljonit eurot, kuid värskelt valminud ehitusprojektide kohaselt läheb idapiir 118 miljonit eurot kallimaks.

Anvelti kinnitusel läheb idapiiri ehitus edasi nagu ka eelnevatel aastatel.

"Eesti saab endale parima idapiiri, mis on ühtlasi Euroopa Liidu ja NATO välispiir ning selles järeleandmisi ei tehta. Antud olukorda tuleb aga kindlasti arutada vabariigi valitsuses," ütles Anvelt.

PPA hooneKallim idapiir: Vaheri pädevus on kahtluse all >>

Eesti idapiiri ehituse arvatust kallim maksumus paneb siseminister Andres Anvelti sõnul kahtluse alla ka politsei peadirektori Elmar Vaheri kandideerimise järgmiseks ametiajaks.

Elmar Vaheri sõnul pidi eelmine siseminister Hanno Pevkur olema teadlik piiri väljaehitamise hinna kasvamisest kõrgemaks kui esialgselt teatatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti eelmisel nädalal.

Tagid:
piiripost, tähistamine, maismaapiir, piir, PPA, Eesti, Venemaa

Peamised teemad