07:25 23. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1088
  • RUB68.6934
Uudised
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
4710

Eesti president Kersti Kaljulaid sõnas intervjuus ERR-ile, et meie 22 olümpiasportlasele ei tohiks liigseid pingeid peale panna. Riigipea pani ka ise suusad alla, et võistlusradadega tutvuda

TALLINN, 9. veebruar — Sputnik. "Minu ootus on see, et igaüks teeks sellise tulemuse, millega tema ise õhtul on rahul. Et ta poeb õhtul teki alla ja mõtleb, et see on ilus päev! Tegin seda, mida siin suutsin. Võib-olla tegin kümme protsenti rohkem, kui varem olen jaksanud ja suutnud. See ongi minu ootus!" vahendas ERR riigipea sõnu.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

Saskia Alusalu
© Фото : из личного архива Алусалу

Ühtlasi meenutas ta 1972. aasta Sapporo olümpiamänge, kus ootamatult võitis täieliku üllatajana kuldmedali poolakas Wojciech Fortuna.

"Tänapäeval ei ole enam Fortuna tüüpi trikid võimalikud. Me ei kujuta enam tänapäeval ette, et keegi hüppab ühe hüppega nii kaugele eest ära, et teise hüppega jalgade värisedes hoiab alles kuldmedali. Vahed lihtsalt tipus ei ole nii suured, et midagi sellist saaks juhtuda."

"Elu on edasi läinud. Ärme pane sportlastele pingeid, vaatame rõõmu ja lustiga. Nad on seal, sini-must-valge on ekraani allservas. Oleme sellega rahul! Mina olen!"

EV100: Olümpia ootuses — sangarid ja harrastajad nüüd ning vabariigi algusaastatel >>

Reedel, 9. veebruaril kuulutatakse Lõuna-Koreas Pyeongchangis avatuks XXIII taliolümpiamängud. Eesti president Kersti Kaljulaid viibib hetkel Pyeongchangis. Riigipea pani ka ise suusad alla, et võistlusradadega tutvuda.

"Seoulis oli küll külm, aga esimest lund nägime alles Pyeongchangis. Alpensia suusakeskuses õnnestus olümpiarajad hommikul ära proovida. Homsest hakatakse samadel radadel jagama esimesi olümpiamedaleid ning stardis on ka meie sportlased. Kerget suuska teile, tehke oma parim ja teadke – oleme teie üle uhked, sõltumata kohtadest!" kirjutas president sotsiaalmeedias.

2018. aasta taliolümpiamängud toimuvad 9.–25. veebruarini ja paraolümpiamängud 9.-18. märtsini Lõuna-Koreas PyeongChangis. Eestist osaleb taliolümpiamängudel 22 sportlast.

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
sportlased, suusad, ootused, sport, Olümpiamängud, Kersti Kaljulaid, PyeongChang, Lõuna-Korea

Peamised teemad