20:22 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Uudised
lühendatud link
6120

Euroliit on rahul sellega, kuidas toimib lihtsustatud viisarežiim Venemaaga, teatas Euroopa Liidu suursaadik Moskvas Markus Ederer ajalehele "Kommersant" antud intervjuus.

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. "Kõike võib teha paremini. Oleme rahul sellega, kuidas lihtsustatud viisarežiim töötab. Aastal 2016 väljastasime me Vene Föderatsiooni kodanikele üle 3 miljoni Schengeni viisa, 80% neist olid mitmekordsed," teatas Ederer, kommenteerides aprilliks kavandatud töökohtumist viisakorralduse küsimustes, vahendab RIA Novosti.

Venemaal kehtestati uut tüüpi viisa – sissesõidule ajutise elamisoa saamiseks
© Sputnik / Алексей Куденко

Riigikogu täiendas välismaalasele sissesõidukeelu kehtestamise aluseid >>

Ta märkis, et 2016. a. kokkuvõtete põhjal anti 20% kogu maailmas väljastatud Schengeni viisadest venemaalastele. "See on hea tulemus ja me eeldame, et 2017. a. kokkuvõte näitab kasvutendentsi. Täpsed andmed saame aprillis," lisas saadik.

Seejuures jutustas Ederer nüanssidest, mille kallal Vene pool tööd võiks teha. "Näiteks, kui Euroopa saatkondades oli korduvviisade protsent 80, nagu ma juba ütlesin, siis Vene poole sama näitaja oli vaid 43%. See tähendab, et eurooplastel tuleb Vene konsulaate sagedamini külastada. Meie arvates tuleks liikuda selle suunas, et reisimine oleks kõigi jaoks lihtne," ütles ta.

Reisipiirangud — uue külma sõja halvim avaldusvorm >>

Saadik märkis ka, et Vene pool väljastab reeglina lühema kehtivusega viisasid.

Kolmanda punktina tõi Ederer välja nn. "soodusperioodi", mis tähendaks viisale lisapäevade lisamist, "et kodanikul oleks võimalik ettenägematute asjaolude korral oma kohalolekut Euroopas pikendada või kogu reisi kuupäevi muuta."

Turistud Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Suursaadiku sõnul annab Venemaa saatkond eurooplasele viisa konkreetseteks kuupäevadeks, seega ilma "soodusajata" ja kui külastaja asjaolude sunnil riigist õigeaegselt lahkuda ei saa, tekivad tal probleemid.

Eestis tekkinud paanikast Venemaa viisade väljaandmise ümber >>

Venemaal kehtestati uut tüüpi viisa — sissesõidule ajutise elamisoa saamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembris.

Dokument on nähtaval valitsuse veebilehel. Viisa antakse välismaa kodanikule tähtajaga kuni neli kuud, selle vormistab saatkond või konsulaarasutus, juhul kui Venemaa välisministeerium on valmis andma kodanikule loa elada ajutiselt Venemaal.

Niisugune viisa saab olla ainult ühekordne.

Tagid:
intervjuu, majandus, turism, viisa, Schengen, EL, Markus Ederer, Venemaa

Peamised teemad