02:34 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Tankid Abrams saabusid Eestisse

NATO liikmesriigid otsustasid luua sõjaväe-Schengeni

© Estonian Defence Forces
Uudised
lühendatud link
3511

NATO kaitseministrid kiitsid heaks relvajõudude ümberpaigutamise eest Euroopas vastutava staabi loomise.

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. NATO liikmesmaade kaitseministrid leppisid kokku "sõjalise Schengeni" loomises Põhja-Atlandi alliansi Euroopa-aladel, teatas agentuurile RIA Novosti sõjaväelis-diplomaatiline allikas Brüsselist.

Päev varem kooskõlastasid selle ettepaneku liikmesmaade kaitseministrid oma kohtumisel Brüsselis. Ministrid kiitsid heaks relvajõudude ümberpaigutamise eest Euroopas vastutava staabi loomise.

Esimesena tuli ideega välja Euroopas asuva USA maaväe endine ülemjuhataja Ben Hodges, kes teatas, et liitlasväed ja lahingutehnika peaks suutma liikuda "niisama kiiresti kui pagulased".

"Militaarshengen" algab Lätis>>

Hodgesi sõnul kujutab vägede ja relvastuse liikumine endast "reas maades hämmastavalt keerukat protsessi". Näiteks nõuab Ameerika üksuste ümberpaigutamine Poolast Saksamaale viiepäevast etteteatamist.

Ettepanekut toetasid mitu riiki, nende hulgas Eesti, Leedu ja Holland.

Ämarisse saabusid USA ründelennukid ja helikopterid>>

Sõjalised vaatlejad pööravad tähelepanu reale vägede liikumist raskendavaile taristuprobleemidele – Euroliidu teed ja sillad pole raske lahingutehnika liikumiseks ette nähtud, tunnelitel napib kõrgust ja maandumisrajad ei sobi sõjalennukite vastuvõtmiseks.

Tollikontrollis viibivad NATO väed ei saa sõdida>>

Tagid:
NATO, militaarschengen, Schengen

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87