23:46 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Tankid Abrams saabusid Eestisse

NATO liikmesriigid otsustasid luua sõjaväe-Schengeni

© Estonian Defence Forces
Uudised
lühendatud link
2811

NATO kaitseministrid kiitsid heaks relvajõudude ümberpaigutamise eest Euroopas vastutava staabi loomise.

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. NATO liikmesmaade kaitseministrid leppisid kokku "sõjalise Schengeni" loomises Põhja-Atlandi alliansi Euroopa-aladel, teatas agentuurile RIA Novosti sõjaväelis-diplomaatiline allikas Brüsselist.

Päev varem kooskõlastasid selle ettepaneku liikmesmaade kaitseministrid oma kohtumisel Brüsselis. Ministrid kiitsid heaks relvajõudude ümberpaigutamise eest Euroopas vastutava staabi loomise.

Esimesena tuli ideega välja Euroopas asuva USA maaväe endine ülemjuhataja Ben Hodges, kes teatas, et liitlasväed ja lahingutehnika peaks suutma liikuda "niisama kiiresti kui pagulased".

"Militaarshengen" algab Lätis>>

Hodgesi sõnul kujutab vägede ja relvastuse liikumine endast "reas maades hämmastavalt keerukat protsessi". Näiteks nõuab Ameerika üksuste ümberpaigutamine Poolast Saksamaale viiepäevast etteteatamist.

Ettepanekut toetasid mitu riiki, nende hulgas Eesti, Leedu ja Holland.

Ämarisse saabusid USA ründelennukid ja helikopterid>>

Sõjalised vaatlejad pööravad tähelepanu reale vägede liikumist raskendavaile taristuprobleemidele – Euroliidu teed ja sillad pole raske lahingutehnika liikumiseks ette nähtud, tunnelitel napib kõrgust ja maandumisrajad ei sobi sõjalennukite vastuvõtmiseks.

Tollikontrollis viibivad NATO väed ei saa sõdida>>

Tagid:
NATO, militaarschengen, Schengen

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  36
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41