01:40 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Uudised
lühendatud link
Streik!! (20)
2620

HKScani Rakvere lihakombinaadi streikivad tapatsehhi töötajad avaldavad kolmapäeval meelt Soomes Turu linnas HKScani peakontori juures, teatas Soome toiduainetööstuse ametiühing.

TALLINN, 20. veebruar — Sputnik. Streikijad nõuavad, et Eestis arvestatakse ametiühingu kui läbirääkimiste ühe osapoolega, tunnustataks töötajate organiseerumise õigust ning makstaks töötajatele toimetulemiseks piisavat palka, vahendab Soome eestikeelne uudisteportaal Eestinen.

Eesti suurimas lihakombinaadis algas tähtajatu streik >>

Samal päeval kaaluvad HKScani Soome töötajate usaldusisikud võimalikke toetusmeetmeid. Vajadusel on valmis Eesti kolleege toetama ka HKScani Rootsi töötajaid esindavad usaldusisikud.

Rakvere lihakombinaadi ametiühing jättis toetusstreigi ära
© Фото : Светлана Бурцева

HKScani tapatsehhi 26 töötajat on streikinud juba kaks nädalat. Streik algas teisipäeval, 6. veebruaril kell 7.30. Streik jätkub, kuni tööandjaga saadakse kokkuleppele. Olukord Rakveres on teadaolevalt muutunud plahvatusohtlikuks, kuna streigiga ühinenud töötajaid on ähvardatud musta nimekirja panemise ja vallandamisega.

Loa streikimiseks andis Eesti riiklik lepitaja Meelis Virkebau novembrikuus pärast seda, kui läbirääkimised tööandjaga jooksid liiva. Lepitaja poolt välja käidud ettepanekud tööandjale ei sobinud, kuigi töötajad olid nendega päri. Kokkulepet üritati saavutada veel neljapäeval, 1.2.2018, aga kui see ei õnnestunud, algas streik.

Rakvere Lihakombinaat on asunud streikijaid ähvardama >>

Eesti meedia on jälginud streiki Rakveres suure tähelepanuga. Ajakirjanduse andmetel ei soovi Rakvere lihakombinaat kokkulepet sõlmida, kuna kardab, et seeläbi muutub ametiühing tugevamaks.

Turus korraldataval meeleavaldusel osaleb kolmapäeval 20 eestlast, kellest 15 on streigis osalevad töötajad, nende hulgas usaldusisik Andrus Saaremägi. Lisaks on kohal nii Eesti kui Baltimaade ametiühingute esindajad.

Meeleavaldus HKScanin peakontori ees aadressil Lemminkäisenkatu 48 algab kolmapäeval kell 13.

Uudisteportaal Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et ettevõtte tapamaja liinitöötajad nõuavad 16 protsenti palgatõusu esimesest veebruarist, mis annab tunnitasuks 4,34 eurot brutona. Lisaks 16 protsenti juulist, mis annab tunnitasuks 5.03 bruto. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks.

Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere streikijad piketeerivad Talleggi ees>>

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Teema:
Streik!! (20)
Tagid:
töötajad, meeleavaldus, palgad, streik, ametiühing, Rakvere lihakombinaat, HKScan, Turu, Soome, Eesti

Peamised teemad