13:07 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
13941

Ööl vastu laupäeva tühistas rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) meediateenistus Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) akrediteeringud PyeongChangi taliolümpiamängudel.

TALLINN, 24. veebruar — Sputnik. ERR-i sporditoimetuse juht Rivo Saarna ütles, et infot on napilt. "Kontaktnumbril vastab automaatvastaja. E-kirjadele ROK-i meediateenistus seni reageerinud ei ole."

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

Saarna ütles, et 22. veebruaril toimus olümpiamängude meediakeskuses ROK-i meediateenistuse ja ERR-i ajakirjanike kohtumine, kus ROK nõudis ETV kanali ID eemaldamist ekraanilt ajaks, kui uudistesaates näidatakse olümpiapilti.

"Muid etteheiteid või nõudmisi ROK-il ei olnud. Olime selle tingimusega nõus, lähtusime vaatajahuvist ning asjaolust, et avalik-õigusliku ning vabalevi kanalina lasub ERR-il kohustus informeerida olulistest sündmustest võimalikult laia auditooriumit," rääkis Saarna.

Olümpia on ameeriklaste äri >>

2018. aasta taliolümpiamängud toimuvad 9.–25. veebruarini ja paraolümpiamängud 9.-18. märtsini Lõuna-Koreas PyeongChangis. Eestist osaleb taliolümpiamängudel 22 sportlast.

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel

ROK: Venemaa sportlased saavad olümpial võistelda vaid neutraalsetena

ROK otsustas, et Venemaa sportlased saavad 2018. aasta PyeongChangi taliolümpial küll võistelda, kuid vaid neutraalsete sportlastena. Olümpiamängude avatseremoonial osales 80 sportlast Venemaalt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Kentsakas intervjuu": politoloog Rodtšenkovi ilmumisest ekraanile >>

Telekanal CBS näitas hiljuti intervjuud mehega, keda tutvustati Grigori Rodtšenkovina.

Rodtšenkov rääkis 2016. aastal ameerika meediale Venemaa "dopinguprogrammist", millest sai alguse ulatuslik rahvusvaheline skandaal. 

"Selge see, et Rodtšenkovi kasutatakse ära viimse võimaluseni. Ja nähtavasti ei jää see kentsakas intervjuu, mis taas kord diskrediteerib nii Rodtšenkovi ennast kui ka neid, kes tema jaoks lugusid välja mõtlevad, sugugi viimaseks. Eks me näeme veelgi mingisuguseid vaatemänge, kus teda niidist tõmmatakse," kommenteeris lugu politoloog Vladimir Šapovalov.

Venemaa hokikoondis jõudis olümpiafinaali >>

PyeongChangi taliolümpia meeste hokiturniiri poolfinaalis alistasid olümpialipu all võistlevad Vene sportlased Tšehhi koondise 3:0 ja jõudsid 24-aastase vaheaja järel olümpiafinaali, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel. 

Tagid:
akrediteering, ajakirjanikud, sport, Olümpiamängud, ROK, ERR, PyeongChang, Lõuna-Korea, Eesti

Peamised teemad