11:44 28. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
18456

Aastal 2004 astusid Venemaa ja Euroopa Liidu lähenemise vastu välja Balti riigid, meenutas intervjuus portaalile Sputnik France endine Prantsusmaa saadik Venemaal Claude Blanchemaison.

TALLINN, 5. märts — Sputnik. Diplomaadi sõnul võinuks Venemaa liitumisprotsess Euroopa majandusruumiga alguse saada 2000. aastate algul, kirjutab Sputnik France.

"Mõtlesime, kuidas viia Prantsusmaa ja Venemaa suhted kõrgemalele tasemele. Võimalik, et just siis oli parim aeg uue majandusruumi loomiseks. Vladimir Putin oli sellega täiesti päri," teatas Blanchemaison.

NATO baasid Balti riikides võivad teravdada olukorda viimse piirini >>

Läbirääkimised käisid juba 2003. aastal, neid raskendas aga Eurokomisjoni otsus "Gazprom" monopoliseisundis olevaks ettevõtteks lugeda, märkis diplomaat. Uued raskused tekkisid aga peale Baltimaade vastuvõtmist Euroliitu 2004. a. Uustulnukad astusid koheselt Moskva ja Brüsseli vahelise majandusliidu vastasele seisukohale.

Eesti ja USA – sõjalise koostöö esmased tulemused, illustratiivne foto
© Estonian Defence Forces http://pildid.mil.ee/

Diplomaat avaldas lootust, et Venemaa ja Euroliidu suhted muutuvad oluliselt paremaks 2025. aastaks, mil liit suureneb kahe uue liikme – Serbia ja Montenegro – võrra. Ta hindas positiivselt ka president Emmanuel Macroni otsust kaasata Vladimir Putin "Trianoni dialoogi".

Iseseisvuse 100. aastapäev Ameerika tankiroomikute all >>

Ettevõtte French Tech Moscow juht Thierry Cellerin andis portaalile Sputnik France Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni eelseisva, 2018. aasta mais toimuva Venemaa-visiidi valguses eksklusiivintervjuu ja tõi esile väljavaated kahepoolsete suhete paranemiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris.

French Tech on Prantsusmaa poolt 2013. aastal esitatud ülemaailmne algatus, mis näeb ette majandussüsteemide ühendamist (ettevõtjad, start-upid, investorid, suurettevõtted) nii piirkondlikul kui ülemaailmsel tasandil. Moskva on üheks kümnest esimesest linnast, mis Emmanuel Macroni visiidi ajal Moskvasse 2016. aastal sai "French Tech" märgistuse.

Prantsusmaa on USA-st väsinud ja arendab kaubandust Venemaaga >>

Küsimusele, mida on ärivaldkonnal Macroni 2018. aasta mais toimuvast Peterburi-visiidist oodata, vastas French Tech Moscow juht: "Prantsusmaa majandussüsteemile on antud tõsine signaal ja me loodame, et see mõjutab ka hinnangut Vene turu võimalustele Prantsusmaa start-upide jaoks ning toonitab Prantsusmaa atraktiivsust Venemaa start-upide rahvusvaheliseks arenguks."

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
poliitika, majandus, Sputnik France, Claude Blanchemaison, Baltimaad, Euroopa, Prantsusmaa, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad