18:24 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Paavst Franciscus tuleb Eestisse 25. septembril

Paavst Franciscus tuleb Eestisse 25. septembril

© REUTERS / POOL
Uudised
lühendatud link
1902

Roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscus tuleb Eestisse ühepäevasele visiidile 25. septembril.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Balti riikide viisiidi käigus külastab Püha Isa Leedus Vilniust ja Kaunast 22.-23. septembril ning 24. septembril Lätis Riiat ja Aglonat. 25. septembril saabub paavst Franciscus Tallinna, teatab Välisministeerium.

Peaminister kohtus Vatikanis paavst Franciscusega >>

Eesti visiidi järel suundub Rooma paavst tagasi Vatikani.

Peaminister Jüri Ratas kohtus Vatikanis paavst Franciscusega veebruarikuus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Peaminister ja paavst Franciscus keskendusid kohtumisel sõjategevusest tingitud humanitaarkriisidele ning sellele, kuidas neile konfliktidele rahumeelseid lahendusi leida. Nad kõnelesid veel kliimast ja keskkonnakaitsest, rahvastiku arengust ja hariduse tähtsusest.

Ratas kinnitas kohtumisel paavst Franciscusele, et Eesti rahvas ja valitsus ootavad sügisel toimuvat Püha Isa visiiti, mis langeb aastasse, kui Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva.

Paavst kutsus mitte eirama migrantide saatust >>

Paavst Franciscus avaldas ülemaailmse rahupalvepäeva puhul oma läkituse, milles palus toetada kõiki, kes põgenevad sõja või nälja eest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti 1. jaanuaril.

Paavst ütles enda pöördumises, et kõik inimesed kuuluvad ühte perekonda — nii pagulased kui ka neid vastu võtvad kohalikud kogukonnad. Seega on kõigil ka ühesugune õigus nautida maa pakutavaid hüvesid.

Samuti kutsus kirikupea ÜRO-d tegema põgenikekriisi leevendavaid kokkuleppeid, et korraldada reeglipärast rännet Euroopas.

Rooma paavst võib külastada Eestit >>

Paavst Franciscus kutsus ka jõululaupäeva missal maailma 1,3 miljardit katoliiklast mitte eirama migrantide saatust, kes on pidanud oma maalt lahkuma, kuna nende liidrid on valmis valama "süütute verd".

"Nii palju jalajälgi on peidetud Joosepi ja Maarja jälgedesse," ütles Argentina päritolu paavst, kes on ise Itaalia migrantide lapselaps, Vatikani Peetri kirikus.

Tagid:
visiit, Franciscus, paavst, Vatikan, Eesti, Itaalia, Balti riigid

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56