23:40 25. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Välisministeerium

Eesti avas aukonsuli esinduse Indias

© Wikipedia / Estonian Foreign Ministry
Uudised
lühendatud link
19 0 0

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo avas laupäeval ärivisiidil Aasias Eesti aukonsuli esinduse India suuruselt teise osariigi pealinnas Chennais.

TALLINN, 12. märts — Sputnik. Eesti aukonsul on ettevõtja Dr Velu, meditsiiniseadmeid tootva korporatsiooni Trivitroni asutaja ja juht, teatab Välisministeerium.

Urve Palo allkirjastas Hiinaga kolm majanduslepet >>

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on aukonsuli esinduse avamine Tamil Nadu osariigis Chennais oluline samm kahe riigi majanduskoostöö arendamisel.

"Chennai on üks suurimaid ettevõtluse ja tööstuse keskuseid Indias," ütles minister Palo. "Nii Chennai kui 60-miljonilise rahvaarvuga Tamil Nadu osariigi tervikuna teeb meie jaoks atraktiivseks nende kiirelt kasvav digisektor. Chennai on India suuruselt teine IKT-tööstus Bengaluru järel ning ka Eesti ettevõtetel on võimalik oma tooteid ja teenuseid siin müüa," selgitas minister Palo.

"Meie ekspordi kasvatamiseks Indiasse on aukonsuliks nimetatud Dr Velu juba andnud hindamatu panuse ning ta on avanud uksi ka sellekordse Eesti äridelegatsiooni ettevõtjatele. Usun, et ta teeb oma parima, et leida Eesti majandusele uut turgu Indias," lisas Palo.

Eesti suursaadiku Indias Riho Kruuvi sõnul laiendab uue aukonsuli esinduse avamine konsulaarteenuste osutamist nii Indias elavatele kui ka Chennai piirkonda reisivatele Eesti kodanikele.

"Iga aastaga on eestlaste huvi India vastu kasvanud ja see on ainult tervitatav. Aukonsuli põhiülesanneteks on Eesti kodanikele konsulaarabi andmine ning majandus- ja kultuurikontaktide vahendamine," ütles suursaadik Kruuv.

Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam töötab aukonsulina alates eelmise aasta novembrikuust. Indias on Eestil neli aukonsulit.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) koostöös korraldatud äridelegatsiooniga visiidil New Delhis, Chennais ja Mumbais, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud nädalal.

Minister Palo visiit koos Eesti ettevõtetega kestab 12. märtsini ja viib äridelegatsiooni kolme linna, New Dehlisse, Chennaisse ja Mumbaisse. Visiidi käigus toimuvad äriseminarid koos India ettevõtetega, arvukad kohtumised kohalike ettevõtlusorganisatsioonidega kui ka osaletakse IKT-messil ja kahel rahvusvahelisel konverentsil.

USA president sarjas EL kaubandusreegleid >>

Urve Palo sõnul on Eesti ja India majandussuhete potentsiaal veel suuresti kasutamata. "Üle-eelmisel aastal müüsid Eesti ettevõtted Indiasse oma kaupu ja teenuseid 81 miljoni euro väärtuses. Kokkuvõttes moodustab eksport Indiasse meie ettevõtete kogutulust vaid umbes 0,5 protsenti, kuid soovime seda kasvatada," kommenteeris Palo.

Tagid:
majandus, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Välisministeerium, Urve Palo, Chennai, India, Eesti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  30
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  15
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  11