20:00 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
India suurima turuväärtusega ettevõtte Reliancei juht Mukesh Ambani sai Eesti e-residentsuse staatuse

India rikkaim mees sai Eesti e-residendiks

© Foto: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Uudised
lühendatud link
4110

India suurima turuväärtusega ettevõtte Reliance'i juht Mukesh Ambani sai esmaspäeval Eesti e-residentsuse staatuse. E-residendina on tal võimalik asutada ettevõtteid Eestisse ning hõlpsamini meie äridesse investeerida.

TALLINN, 12. märts — Sputnik. E-residentsus anti suurettevõtjale valitsuse otsusega ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo poolt täna Mumbais, teatab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Eesti avas aukonsuli esinduse Indias >>

Mukesh Ambani märkis kohtumisel Paloga, et Eesti on suutnud teha lühikese aja jooksul imetlusväärseid edusamme. "Me soovime õppida Eesti kogemusest e-riikluse arendamisel, et muuta India tavainimeste elu mugavamaks ja paremaks," ütles ta.

"Olen veendunud, et Eesti e-valitsemise lahendused on lihtsasti skaleeritavad kasutuselevõtuks India valitsuses. Me tahame alustada väga tihedat koostööd Eesti helgemate peadega, et need muutused juba lähitulevikus ellu viia," rõhutas Ambani oma koostööhuvi tõsidust.

"Indias ei leidu inimest, kes ei teaks Mukesh Ambanit ning teda võib oma mõju poolest maailmamajandusele võrrelda Bill Gatesiga. Mul on hea meel, et eestlaste jõupingutused on vilja kandnud ning oleme teinud oma parima, et tuua India ettevõtjate investeeringuid Eestisse," ütles Palo.

Laevakaitsjad mõisteti õigeks tänu kahtlasele merekaardile >>

"India ettevõtjad on rohkem eesti ja euroopa poole vaatamas. E-residentsuse andmine India suurimale tööstus- ja tehnoloogiakontserni asutajale ja omanikule Ambanile on Eesti riigile äärmisel kasulik," ütles kohtumisel viibinud ja ka ise viimasel ajal tihedalt Indias tegutsev Taavi Kotka.

Mukesh Ambani kuulub maailma kahekümne rikkaima inimese hulka ning tema ettevõte Reliance, tegev peamiselt energia- ja keemiatööstuses, on India suurima turuväärtusega firma.

Samuti kuulub Ambanile maailma suurim nafta rafineerimistehas. Ambani sõnul panustavad tema ettevõtted kokku 8% India riigieelarvest. India majanduse tšempioni järgmine plaan on siseneda telekommunikatsioonisektorisse.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo avas laupäeval ärivisiidil Aasias Eesti aukonsuli esinduse India suuruselt teise osariigi pealinnas Chennais, vahendas uudisteportaal Spuntik Eesti hommikul. Eesti aukonsul on ettevõtja Dr Velu, meditsiiniseadmeid tootva korporatsiooni Trivitroni asutaja ja juht.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on aukonsuli esinduse avamine Tamil Nadu osariigis Chennais oluline samm kahe riigi majanduskoostöö arendamisel. "Chennai on üks suurimaid ettevõtluse ja tööstuse keskuseid Indias," ütles minister Palo.

Urve Palo allkirjastas Hiinaga kolm majanduslepet >>

Urve Palo on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) koostöös korraldatud äridelegatsiooniga visiidil New Delhis, Chennais ja Mumbais, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud nädalal.

Minister Palo visiit koos Eesti ettevõtetega kestab 12. märtsini.

Tagid:
ettevõtja, majandus, e-residentsus, Reliance, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Mukesh Ambani, Urve Palo, Eesti, India

Peamised teemad