20:11 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Luik Bukarestis: Alliansi heidutuse tugevdamiseks on vaja enam siirmisõppusi

Luik: Alliansi heidutuse tugevdamiseks on vaja enam siirmisõppusi

© Foto: Kaitseministeerium
Uudised
lühendatud link
23 0 0

Kaitseminister Jüri Luik osales kolmapäeval, 14. märtsil Bukarestis B9 formaadi kaitseministrite kohtumisel, mille eesmärk oli ühtlustada riikide seisukohti juulis toimuva NATO tippkohtumise eel.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Kohtumisel Bukarestis osalesid Rumeenia, Poola, Eesti, Läti, Leedu, Bulgaaria, Tšehhi, Ungari, Slovakkia kaitseministrid, samuti USA ning NATO esindajad vaatlejatena.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisel oluline ellu viia Walesi ja Varssavi tippkohtumisel vastu võetud otsused, ent lisaks on vaja astuda veel rida samme.

NATO liikmesriigid otsustasid luua sõjaväe-Schengeni>>

"Heidutuse jätkuvaks tugevdamiseks on oluline muutunud julgeolekuolukorraga kohanemine. See nõuab ühiseid siirmisõppusi ja NATO juhtimisvõime ning otsustuskiiruse parandamist," ütles Luik.

Kohtumisel oldi üksmeelel, et vägede siirmisvõimekus Alliansi piires peab paranema.

"Sõjalise mobiilsuse parandamiseks on kahtlemata vajalik NATO ja Euroopa Liidu koostöö. EL peaks oma taristu arendamise otsused tegema võttes arvesse ka NATO vajadusi," rõhutas minister Luik.

"Militaarshengen" algab Lätis>>

Olulise teemana arutati B9 kohtumisel ka küberkaitse suuremat integreerimist NATO plaanidesse.

"Peame küberohte võtma täpselt sama tõsiselt kui konventsionaalseid ning vaatama üle NATO küberpoliitika," lausus minister Luik.

Tollikontrollis viibivad NATO väed ei saa sõdida>>

Kaitseministrite kohtumine B9 formaadis toimub esimest korda. Riigipeade ja valitsusjuhtide tasemel algatati Bukaresti ehk B9 formaat enne NATO Varssavi tippkohtumist.

Tagid:
B9, NATO, Jüri Luik, Eesti

Peamised teemad