06:49 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Uudised
lühendatud link
4010

Soome Vabariigi siseminister Kai Mykkänen omistas Helsingis toimunud pidulikul üritusel Päästeameti peadirektor Kuno Tammearule Soome Päästeala Teeneteristi.

TALLINN, 26. märts — Sputnik. See on suur tunnustus Kuno Tammearule ja kogu Eesti päästevaldkonnale, kuna selle aumärgiga on pea 80 aasta jooksul autasutatud vaid 10 mitte Soome kodanikku, vahendab Pealinn.

Soome Päästeteenistuse peadirektori Esko Koskineni sõnul on Eesti ja Soome vaheline koostöö olnud aktiivne ja hästi toimiv. "Kuno Tammearu on arendanud ning süvendanud Eesti ja Soome vahelist koostööd päästealal ning viinud selle inimesele lähemale," sõnas Koskinen.

"Mul on suur rõõm ja au saada sellise tunnustuse osaliseks. See ei ole ainult tunnustus mulle vaid kogu Eesti päästevaldkonnale," ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Samuti tänas peadirektor Soome päästeteenistust meeldiva ja pikaajalise koostöö eest, tuues välja, et Eesti Päästeameti jaoks on koostöö partneritega, kellega koos ühiskonna ohutuskultuuri arendatakse, väga oluline.

Anvelt lubas toetada päästjate palgatõusunõuet >>

"See teenetemärk on tunnustus sellest, et me arendame jõudsalt oma ühiskonnas ohtusukultuuri ja liigume samm-sammult oma visiooni suunas, jõudmaks aastaks 2025 Põhjamaadega sarnasele turvalisusetasemele," lisas Tammearu.

Ühtekokku on alates 1944. aastast välja antud 239 Teeneteristi. Teeneteristiga tunnustatakse inimesi väljapaistva tegutsemise eest päästetöödel või tulemusliku teenistuse eest päästealal. Teeneterist omistatakse samuti inimesele, kes on oma ekspertteadmistega või muul viisil päästeala arengule kaasa aidanud.

Valitsus nimetas Tammearu Päästeameti peadirektoriks

Kuno Tammearu on olnud Päästeameti peadirektor alates 2013. aastast, tema teine ametiaeg algab 2. aprillil 2018 ja kestab kuni 1. aprillini 2023, edastas Siseministeerium reedel.

"Päästeamet on üks Eesti olulisemaid asutusi, kuna nende töö tulemusest sõltub meie kõigi turvalisus. Sellise ameti juhtimine on vastutusrikas töö, millega Kuno on viimase viie aasta jooksul suurepäraselt hakkama saanud. Mul on hea meel, et ta jätkab oma tööd ka järgmised viis aastat," ütles siseminister Andres Anvelt.

Suures tuleohutusprojektis saavutati esimesed kokkulepped >>

Tammearu alustas päästjana tööd 1992. aastal, aastate jooksul on ta Päästeametis täitnud erinevaid spetsialisti ja juhi tööülesandeid. Ta on lõpetanud Eesti Riigikaitse Akadeemia, omandanud magistrikraadi haldusjuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolis ja hetkel omandab Tartu Ülikoolis magistrikraadi ettevõtte strateegilise juhtimise valdkonnas.

Päästeteenistuse seaduse kohaselt nimetab Päästeameti peadirektori siseministri ettepanekul ametisse Vabariigi Valitsus, kuulates ära Riigikogu õiguskomisjoni seisukoha.

Tõusevad siseturvalisuse töötajate palgad >>

Siseminister Andres Anvelt kinnitas ligi 50 päästekomando esindaja ees, et toetab nende palgatõusunõuet ning küsib tuleva aasta riigieelarvest päästjate palgatõusuks ligi 9,5 miljonit eurot. Selle summaga oleks võimalik tõsta päästjate põhipalka 23,8 protsenti, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsikuu keskel.

Tagid:
aumärk, päästevaldkond, tunnustus, teeneterist, päästeamet, Kai Mykkänen, Kuno Tammearu, Soome, Eesti

Peamised teemad