05:24 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
27 0 0

Madalmaade kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima tulevad president Kersti Kaljulaidi kutsel 12.–13. juunini Eestisse riigivisiidile, kuningapaari saadab visiidil välisminister Stef Blok.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Madalmaade kuningapaari visiit on seotud Eesti 100. sünnipäevaga, et tähistada Eesti iseseisvust ja kahe riigi häid suhteid, mis ulatuvad läbi kaubandussuhete 14. sajandisse, teatab presidendi kantselei.

100 aastat Eesti Vabariiki >>

"Mul on väga hea meel, et Madalmaade kuningapaar külastab Eestit meie juubeliaastal. Tänapäeval seob meie riike sarnane arusaam euroopalikest väärtustest ja panustame ühiselt nii NATO tegevusse, kui ka välismissioonidel rahu tagamisse laiemalt," ütles president Kersti Kaljulaid.

Riigivisiit keskendub nii olemasolevatele kui ka tulevastele koostöövõimalustele, sealhulgas e-valitsemises, küberkaitses ning tehnilistele uuendustele põllumajanduses. Viimane kuninglik visiit Madalmaadest Eestisse oli 2008. aastal, mil Eestit külastas kuninganna Beatrix.

Suursuguselt: kuninglikud transporditeenused >>

Kuningas Willem-Alexander töötab poole kohaga lennufirmas KLM piloodina, tehes tööd kaks korda kuus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu kevadel.

President Kersti Kaljulaid sõitis esmaspäeval visiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus kohtus president Donald Trumpiga. Balti riikide kohtumise Trumpiga kujunes peamisteks teemadeks Balti riikide ja Ameerika Ühendriikide koostöö julgeoleku ja majanduse valdkonnas.

President Kaljulaid rõhutas pressikonverentsil Valges Majas, et nii Eesti, Läti, Leedu kui Ameerika Ühendriigid jagavad samu väärtusi.

Kaljulaid Valges Majas: Balti riigid ja USA on headuse teljel >>

Majanduskoostööst rääkides tõi president Kaljulaid välja, et kuigi kahe riigi (Eesti ja USA — toim.) majandused on väga erineva suurusega, muutuvad digitaalses maailmas nii vahemaad kui suurused vähemtähtsaks.

Lisaks avaldas president Kaljulaid kohtumisel ka tänu Ameerika Ühendriikidele ja ameeriklastele toetuse eest.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
visiit, kuningas, kuningapaar, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Kersti Kaljulaid, Máxima, Willem-Alexander, Holland, Madalmaad

Peamised teemad