05:24 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Uudised
lühendatud link
5710

USA suhtlusvõrgustiku Facebook esindaja tunnistas kolmapäeval, et kuni 87 miljoni inimese andmed sattusid ebaseaduslikult andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica kätte. Varem on räägitud 50 miljonist kasutajast.

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Facebooki juhttehnoloog Mike Schroepfer tegi vastavasisulise avalduse teatades kasutajate uutest privaatsusmeetmetest. Schroepfer kinnitas ühtlasi, et osa kõnealustest kasutajatest elavad välismaal, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Soros võrdles internetihiiglasi hasartmängufirmadega >>

Facebook on sattunud skandaali keskmesse pärast seda, kui USA meedia teatas, et Donald Trumpi 2016. aasta presidendivalimiste kampaaniameeskonna palgatud andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica varastas 50 miljonilt Facebooki kasutaja profiililt andmeid, et luua tarkvara valijate valikute prognoosimiseks ja mõjutamiseks.

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg annab tuleval nädalal USA kongressi komitee ees seoses skandaaliga tunnistusi.

Euroopa Komisjon tegi ettepaneku võtta vastu uued eeskirjad, et tagada digitaalvaldkonna äritegevuse õiglane ning majanduskasvu soodustav maksustamine Euroopa Liidus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

USA rahandusminister Steven Mnuchin teatas, et Ühendriigid on tehnoloogiahiidude vastu suunatud maksudele "kindlalt vastu", päev pärast seda kui Euroopa Parlament vastavale ettepanekule toetust avaldas.

Eesti otsib kavalusi USA internetifirmade maksustamiseks >>

Peaminister Jüri Ratase sõnul näitas Facebooki kasutajate andmete masskasutamine, et Euroopa Liidu juhtidel tuleb kiiresti jõuda kokkuleppele internetis inimeste isiklike andmete kaitsmises, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis.

Ratas tuletas ametikaaslastele meelde lubadust, mille nad andsid sügisel Tallinna digitippkohtumisel.

Suhtlusvõrgustik Facebook võtab kasutusele libauudiste märgistamise mehhanismi
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Me peame rohkem pingutama, et 28-st turust luua üks tervik, sest täna ei ole me 25 digitaalse ühtse turu algatusest 14-s veel kokkuleppele jõudnud. Muu hulgas ootavad kokkulepet isikuandmete kaitsmine telekommunikatsioonivõrkudes ja internetiplatvormides, autoriõiguse reform, andmete vaba liikumise ja küberturvalisuse küsimused ning digimajanduse maksustamine," tõi Ratas esile.

"Praegused maksureeglid on ajale jalgu jäänud. Küsimus on digifirmade õiglases ja ühtmoodi maksustamises terves maailmas, sest digitaalne majandus ei tunne riigipiire. Ei võrdse konkurentsi ega ühiskondliku õigluse kontekstis ole õige, kui osad ettevõtted küll teenivad kasumit, kuid makse ei maksa erinevalt riigis kohapeal tegutsevatest ettevõtetest," ütles Ratas.

Komisjon avalikustas Google'i ja Facebook'i maksustamise kava >>

Tagid:
ebaseaduslik, presidendivalimised, Cambridge Analytica, Facebook, Donald Trump, Mark Zuckerberg, Mike Schroepfer, USA

Peamised teemad