21:18 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
12741

Kohtumine Valge Maja peremehega ajendas Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi viimaste päevade sündmuste valguses ootamatu avalduse tegemisele.

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Esinedes kolmapäeval, 4. aprillil Washingtonis Atlandi Nõukogu istungil teatas Kaljulaid vastuseks küsimusele, kas Eesti võimud kavatsevad piirata niisuguste Vene meediakanalite nagu Sputnik ja telekanali RT levi, nagu seda on tehtud Ukrainas, et tema riigis Venemaa telekanaleid blokeerima ei hakata.

President Trump tahaks häid suhteid Venemaaga >>

Kaljulaidi sõnul ei usu ta meediale juurdepääsu keelamisse isegi juhul, kui ta ei arva, et tegemist on "vaba meediaga". Ta ütles, et usub sellesse, et parem on "oma inimestele" rääkida, et tegemist on "mittevabade meediakanalitega", kes "pakuvad kujutluse" meediast ehk meediakanalitega, mida juhib riik. "Meie Eestis ei piira niisuguste meediakanalite kättesaadavust," teatas Eesti president.

Samas märkis Kersti Kaljulaid RIA Novosti teatel, et "tõele mittevastavaid uudiseid tuleb kõikjalt" ja kutsus üles looma "niisugust meediavälja, mida võib usaldada".

"Mina olen Venemaa suhtes jäigal seisukohal. Aga mõnikord seostatakse kõiki probleeme Venemaaga," lausus Eesti president kokkuvõtteks.

Oma sõnadega kordas Kaljulaid tegelikult USA presidendi Donald Trumpi väljaütlemist, et "mitte keegi pole olnud suhetes Venemaaga nii karm kui mina," mille ta lausus Baltimaade presidentidega antud ühisel pressikonverentsil Eesti ajakirjaniku küsimusele vastates.

Eesti president Kersti Kaljulaid viibis sel nädalal oma Läti ja Leedu kolleegide Raimonds Vējonise ja Dalia Grybauskaitėga Ameerika Ühendriikides ja kohtus Washingtonis ka USA presidendi Donald Trumpiga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kohtumise peamisteks teemadeks kujunes Balti riikide ja Ameerika Ühendriikide koostöö julgeoleku ja majanduse valdkonnas.

Psühhoteraapia USA kombel: millega "Valge Maja peaarst" Baltikumi lohutab >>

Riigipeade kohtumisel võeti vastu ka deklaratsioon tähistamaks saja aasta möödumist Eesti, Läti ja Leedu iseseisvumisest ning riikidevahelise partnerluse uuendamise puhul. Deklaratsioonis keskendub riikide koostööle julgeoleku, majanduse ja inimestevaheliste kontaktide edendamise vallas.

President Kaljulaid naaseb Eestisse neljapäeval.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
meedia, sõnavabadus, Sputnik, RT, Donald Trump, Kersti Kaljulaid, Balti riigid, Washington, USA, Eesti

Peamised teemad