09:32 03. Juuni 2020
Kuula otse
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
Uudised
lühendatud link
4420

President Kersti Kaljulaid on 10. aprillini töövisiidil Prantsusmaal, kus kohtus president Emmanuel Macroniga ja osales Balti sümbolismi näituse avamisel Orsay muuseumis.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. "Prantsusmaa ja Eesti on teineteisele head partnerid Euroopa Liidus ja tugevad liitlased NATO-s. Nüüd seisame üheskoos demokraatlike väärtuste ja vabaduste eest," ütles Eesti riigipea Elysée palees toimunud kohtumise järel, edastas presidendi kantselei.

Kaljulaid Valges Majas: Balti riigid ja USA on headuse teljel >>

President Kaljulaid tänas kohtumisel Prantsusmaa riigipead toetuse eest, mida ta on Eestile osutanud. "Eesti ja Prantsusmaa on solidaarsed ja jagavad ühist arusaamist ja pühendumist kujundada Euroopa Liidu tulevikku," ütles Vabariigi President pärast kohtumist.

 • Президент Франции Эммануэль Макрон и президент Эстонии Керсти Кальюлайд
  President Kaljulaid kohtus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga
  © AFP 2019 / LUDOVIC MARIN
 • Президент Франции Эммануэль Макрон, президент Литвы Даля Грибаускайте, президент Латвии Раймондс Вейонис и президент Эстонии Керсти Кальюлайд в Елисейском дворце в Париже, Франция, 9 апреля 2018 года.
  President Kaljulaid kohtus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga
  © REUTERS / Philippe Wojazer
 • Президент Франции Эммануэль Макрон, его жена Брижит, президент Литвы Даля Грибаускайте, президент Латвии Раймондс Вейонис и президент Эстонии Керсти Кальюлайд покидают Елисейский дворец в Париже, Франция, 9 апреля 2018 года
  President Kaljulaid kohtus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga
  © REUTERS / Philippe Wojaze
1 / 3
© AFP 2019 / LUDOVIC MARIN
President Kaljulaid kohtus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga

Lisaks rääkisid presidendid julgeolekukoostööst. "Prantsusmaa oli liitlasena Ämaris NATO lahingugrupis möödunud aastal ja tervitame neid tagasi järgmisel aastal," lisas president Kaljulaid.

Samuti arutasid presidendid Euroopa tuleviku, järgmise eelarveraamistiku ja Euroopa kaitsearengutega seonduvat.

Täna pärastlõunal osales Eesti riigipea koos oma Prantsuse, Läti ja Leedu kolleegidega Pariisi südames Orsay muuseumis näituse "Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis" avamisel.

Kaljulaid saatis Putinile omapoolse õnnitluse >>

"Prantsusmaa ja Pariisi mõju Eestimaal on sügav ja inimlik, see on jälg meie rahvuslikus kultuurimälus, mis aitas üle elada rasked okupatsiooniaastad," ütles president Kersti Kaljulaid avamise eel.

Homme avab president Kersti Kaljulaid Lyonis majandusfoorumi, millest võtavad osa nii Prantsusmaa kui Eesti ettevõtjad. Seejärel külastab riigipea Lyoni digilinnakut ja avab Eesti ettevõtte Rangeforce korraldatud kübervõistluse.

Lisaks on planeeritud kohtumised Auvergne-Rhone-Alpes regiooni prefekti Stéphane Bouillon'i ja Lyoni linnapea Georges Képénékian'iga ning lõunasöök kohalike poliitikute ja majandustegelastega.

Macron: mina isiklikult joon veini päeval ja õhtul >>

Koos teiste Euroopa Liidu riigijuhtidega käis ka Emmanuel Macron septembris Tallinnas toimunud digitippkohtumisel. President Kaljulaid kohtus Prantsusmaa presidendiga, et rääkida riikide omavahelisest koostööst. Sealhulgas kostitas Kaljulaid Prantsusmaa riigipead purgikese meega.

Macron üllatas hilisel tunnil koju tõttavaid tallinlasi oma öise jalutuskäiguga:

Tagid:
julgeolek, poliitika, kohtumine, majandusfoorum, Orsay muuseum, EL, Kersti Kaljulaid, Emmanuel Macron, Balti riigid, Prantsusmaa, Eesti

Peamised teemad