12:53 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani

Tajani kutsus poliitikuid üles tihedamale koostööle kodanikega

© REUTERS / FREDERICK FLORIN
Uudised
lühendatud link
36 0 0

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kutsel on esmaspäeval ja teisipäeval Tallinnas Euroopa Liidu rahvusparlamentide esimehed ja Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani, et arutada Euroopa Liidu tuleviku ja julgeolekuga seotud küsimusi.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Euroopa Liidu parlamentide esimehed rõhutasid Tallinnas toimuval kohtumisel liikmesriikide ühtsust, rahvusparlamentide rolli ja kodanike edukama kaasamise vajadust ühenduse tuleviku kujundamisel, edastas Riigikogu pressiteenistus.

Europarlamendi esimeheks valiti Antonio Tajani >>

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul saavad nii suured kui väikesed riigid kasvada, areneda ja uusi ideid ellu viia ainult tugevas ja stabiilses rahvusvahelises keskkonnas.

"Euroopa Liit ei ole ainult umbisikuline organisatsioon, mis tegeleb vaid teatud probleemidega," rääkis Nestor. "See on osa sellest, kes me oleme eurooplastena ja sellepärast on ühenduse lähendamine kodanikele kriitilise tähtsusega. Oluline roll ja võimalus on siin rahvusparlamentidel, kes toovad kokku kohalikud kogukonnad."

Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajani sõnul kujundavad Euroopa tulevikku poliitika ja poliitikud. "Kodanikud soovivad demokraatlikumat ja efektiivsemat ühendust, mis oleks suunatud nende põhiliste murede – turvalisuse, migratsiooni ja parema tööhõive – lahendamisele," ütles Tajani oma kõnes ja kutsus poliitikuid üles tihedamale koostööle kodanikega. Tajani pidas oluliseks kodanike valimisaktiivsuse tõusu, mille eest vastutavad tema hinnangul eelkõige poliitikud.

Rääkides Euroopa Liidu majandusest ütles Tajani, et Euroopa Liidu turg on küll suur, kuid üksnes koos tegutsedes suudavad liikmesriigid olla tugevad. "Oleme rohkemat kui poliitiline ühendus, me oleme väärtuste kogukond," lausus Tajani.

Riigikogu tähistas lahtiste uste päevaga 99. sünnipäeva >>

Poola Seimi marssal Marek Kuchciński rääkis oma kõnes vajadusest suurendada Euroopa Liidu tasandil rahvusparlamentide rolli, kes on ühendavaks lüliks kodanike ja rahvusvaheliste esindajate vahel. "Selleks, et Euroopa Liidu tulevik oleks edukas, on vaja taastada kodanike usaldus," ütles Kuchciński.

Slovakkia Rahvusnõukogu spiiker Andrej Danko ja Prantsuse Rahvusassamblee president François de Rugy tõid oma ettekannetes välja Euroopa Liidu ühised probleemid, milleks on turvalisus, välispiiride kaitse, võitlus ebaseadusliku migratsiooniga ja riikidevahelise dialoogi süvendamine.

Teispäeval jätkuv arutelu keskendub Euroopa julgeoleku- ja kaitseküsimustele. Ettekande teevad Läti parlamendi spiiker Ināra Mūrniece, Saksa Bundestagi esimees Wolfgang Schäuble ning Austria Rahvusnõukogu esimees Wolfgang Sobotka.

Kohtumisel osalevad ka Albaania, Makedoonia, Montenegro, Serbia, Türgi, Norra, Islandi ja Šveitsi delegatsioonid.

Euroopa Parlament valis Prantsusmaal Strasbourgis endale uueks esimeheks paremtsentrist Antonio Tajani, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu jaanuaris. Tajani kogus 351 toetushäält ja tema rivaal sotsialist Gianni Pittella 282 häält.

Toom: Euroopa Parlamendis taheti muuta dokumenti mittekodanike kohta >>

Parimaks peeti koha alguses Tajani šansse, kelle seadis üles 751-liikmelise parlamendi suurim poliitiline rühm Euroopa Rahvapartei.

Tajani lubas peale hääletamist, et teeb kõik usaldusväärsuse taastamiseks ja Euroopa Liidu institutsioonide rahvale lähemale toomiseks. Tajani sõnul on ülimalt tähtis, et eurosaadikud oleksid kodanikega otseühenduses ja tavakodanikud külastaksid rohkem parlamenti ning kurdaksid oma muresid.

Tagid:
poliitika, liikmesriigid, rahvusparlament, Riigikogu, Euroopa Parlament, Eiki Nestor, Antonio Tajani, Tallinn, eesti

Peamised teemad