20:57 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Uudised
lühendatud link
1710

Tallinna linnapea Taavi Aas viibib 25.–27. aprillini töövisiidil Gruusia pealinnas Thbilisis. Kohtumisel sealse linnapea Kakha Kaladzega allkirjastasid linnapead koostööleppe Tallinna ja Thbilisi vahel ning seadsid sihte edasiseks koostööks.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Tallinna linnapea külastab Gruusia pealinna sealse linnapea Kakha Kaladze kutsel. Linnapeade kohtumisel arutati pealinnade kahepoolse koostöö ühiseid huvisid ning kirjutati alla koostöölepe, edastab Tallinna linnavalitsus.

Tuld kõigi pihta: Gruusia snaiprid tunnistasid üles, kes Maidanil inimeste pihta tulistas >>

Leppes sätestatakse koostöö esialgsed teemad, sealhulgas kogemuste vahetus e-valitsemise, jätkusuutliku ühistranspordi, keskkonnakaitse ja loodushoiu, muinsuskaitse, kultuurikoostöö ning targa linna lahenduste vallas. Mõlemad linnad toetavad oma võimaluste piires otsekontaktide loomist ettevõtjate, ülikoolide, vabaühenduste jm institutsioonide vahel.

Tallinn ja Thbilisi teevad juba koostööd ka rahvusvaheliste organisatsioonide ja koostöövõrgustike raames. Näiteks Euroopa suurlinnade organisatsioonis Eurocities, mille juhatuse liige on Tallinn ning assotsieerunud liige Thbilisi, osalevad mõlemad linnad Kultuurifoorumi ja Majandusarengu foorumi töös. Thbilisi on Rahvusvahelise avatud valitsemise partnerluse pilootlinn, mille liikmeks pürgib ka Tallinn.

"Gruusia on Eesti jaoks kahepoolse arengukoostöö prioriteetne sihtriik ning Tallinnal ja Thbilisil on mõlemapoolne huvi alustada koostööd ka pealinnade tasandil. Kindlasti on meil Thbilisi kolleegidega palju jagada, aga ehk ka õppida," kommenteeris linnapea Taavi Aas.

President Kaljulaid sammus Tbilisis mööda punast vaipa >>

"Esimeseks konkreetseks näiteks on Thbilisi spetsialistide osalemine Tallinna e-valitsemise konverentsil juba selle aasta mai lõpul, et tutvuda meie riigi ja linna edusammudega e-teenuste arendamise valdkonnas ning kaardistada vastastikused huvid ja koostöövõimalused," lisas Tallinna linnapea.

Neljapäeval, 26. aprillil toimuvad kohtumised Thbilisi linnaarengu agentuuris, transpordiametis, teenuste büroos ning häirekeskuses, loodetavasti jääb aega ka Tbilisi ja selle lähiümbruse vaatamisväärustega tutvumiseks.

Ukraina president Petro Porošenko
© REUTERS / GLEB GARANICH

Linnapead saadavad visiidil Gruusia suursaadik Eestis Tea Akhvlediani, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ning avalike suhete teenistuse välissuhete ja protokolliosakonna juhataja Heili Luik.

Eesti toetab Gruusia soovi saada NATO liikmeks, kinnitas Sven Mikser NATO välisministrite kohtumisel Brüsselis möödnud aasta lõpus. Mikseri sõnul toetab Eesti kõiki tegevusi, mis toovad Gruusiat NATO-le lähemale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti toetab Gruusia pürgimist NATO liikmeks >>

"Gruusia on julgeoleku pakkuja ja erakordne partner NATO-le, olles praegu ligi 900 sõjaväelasega suurim mitte-NATO panustaja missioonil Afganistanis," ütles Mikser. "Samas on oluline jätkata reformidega, mitte ainult NATO liikmesuse eesmärgi, vaid ka riigi tulevikku silmas pidades. Hindame kõrgelt Gruusia jätkuvat pühendumust Euro-Atlandi kursil," lisas välisminister.

Tagid:
ettevõtlus, haridus, e-valitsemine, visiit, koostöölepe, koostöö, Kakha Kaladze, Taavi Aas, Tallinn, Thbilisi, Tbilisi, Eesti, Gruusia

Peamised teemad