01:40 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
2610

Eesti ja Soome valitsus peavad 7. mail Tallinnas ühisistungi, millega tähistatakse mõlema riigi 100 aasta juubelit. Istungil arutatakse Eesti ja Soome transpordiühendusi, kahe riigi digitaalset ja kultuurialast koostööd ning ühiseid huve Euroopa Liidus.

TALLINN, 1. mai — Sputnik. "Kahte vennasrahvast ühendab tugev ajalooline ja kultuuriline sild, mis kutsub järjest tihedamale koostööle ning kannustab meid üheskoos edasi minema," vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo peaminister Jüri Ratase sõnu.

Soomes algas Eesti 100-juubelinädal >>

"Eesti valitsus ei ole seni ühegi teise riigi valitsusega ühisistungit pidanud ning ühine juubeliistung Soome valitsusega rõhutab meie kahe rahva erilist sidet. Ühisistungil arutame teemasid, mis aitaksid kahel riigil ja rahval omavahelisi sildu veelgi tugevdada ja uusi sildu luua."

Летний отдых на Балтийском море
© Sputnik / Игорь Зарембо

Transpordiühendustest arutavad valitsusliikmed Tallinna-Helsingi tunneli ning kahe riigi raudteeühenduste küsimusi. Digitaalse koostöö all arutatakse riikidevahelist andmevahetust ja e-teenuste arendamist.

Samuti räägitakse ühisistungil koostööst kultuuri ja hariduse vallas, väikeste keelte rollist tänapäeva maailmas ning meie riikide koostööst Euroopa Liidus, eelkõige konkurentsi, keskkonna ja kaubanduse valdkondades.

Eesti riik tähistas oma 100. aastapäeva tänavu 24. veebruaril, Soome riik oma 100. iseseisvusaasta täitumist mullu 6. detsembril.

Eesti ja Soome valitsuse ühisistung algab esmaspäeval, 7. mail kell 14 Riigikogu konverentsikeskuses. Kell 17.15 annavad peaministrid Jüri Ratas ja Juha Sipilä ühise pressikonverentsi Kaubandus-Tööstuskojas. Samuti kohtuvad 7. mail kahe riigi ministeeriumite kantslerid.

EV100: Helsingin Sanomat avas Tallinna toimetuse >>

Kell 10.00 Eesti ja Soome kantslerite kohtumine Eesti Tööandjate Keskliidu majas (Kiriku 6). Kell 10.40 Eesti peaministri Jüri Ratase ja Soome peaministri Juha Sipilä kohtumine Stenbocki majas (Rahukohtu 3).

Kell 14.00 Eesti ja Soome valitsuse ühisistung Riigikogu konverentsikeskuses (Lossi plats 1a). Kell 17.15 Eesti peaministri Jüri Ratase ja Soome peaministri Juha Sipilä pressikonverents Kaubandus-Tööstuskojas (Toomkooli 17).

Pressikonverents toimub sünkroontõlkega eesti ja soome keeles. Palume pressikonverentsil osaleda soovivatel akrediteeritud ajakirjanikel kohal olla hiljemalt kell 16.55.

Peaminister Jüri Ratas osales veebruaris Turus toimuval Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikul üritusel, vahendas uudsteportaal Sputnik Eesti.

Kust on pärit soomlased? Tuleb välja, et Eestist!
© Фото : Kultuurimälestiste riiklik register

"Eesti ärkamisaegsed suurkujud unistasid juba umbes 150 aasta eest Eesti ja Soome suuremast lähedusest ja sümboolsest sillast, mis pidi meid kahelt kaldalt kokku kandma. Nüüd oleme sellele lähemal kui ei kunagi varem," kinnitas Ratas Turu Ülikoolis Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikul aktusel vennasrahvaste tugevat sõprust.

Plaanitava Tallinna-Helsingi raudteetunneli maksumuseks hinnatakse keskmiselt 16 miljardit eurot ning ehitusajaks 15 aastat arvestusega, et ehitus algaks 2025. aastal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti veebruaris.

Tallinna-Helsingi tunnel läheb maksma 16 miljardit eurot >>

Peaminister Ratase sõnul liigub Tallinna ja Helsingi vahel ligi 10 miljonit reisijat aastas, kelle arv on praeguste hinnangute kohaselt kasvuteel. Pealinnade liitmist üheks suurlinnapiirkonnaks peaksid Eesti ja Soome elanikud tema sõnul tõsiselt kaaluma, sest see tooks kogu piirkonnale mitmeid eeliseid, näiteks paraneksid tööturuvõimalused.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
juubeliaasta, juubel, ühisistung, istung, valitsus, Juha Sipilä, Jüri Ratas, Soome, Eesti

Peamised teemad