16:01 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Uudised
lühendatud link
2900

Elina Nechayeva võlus Eurovisiooni pressikonverentsil ajakirjanikke asjalike vastustega ning võttis mitu korda ka lauluviisi üles.

TALLINN, 1. mai — Sputnik. Prantsuse ajakirjanik viitas, et Elina on rääkinud oma armastusest "Pocahontase" muusika vastu. Ajakirjanik palus Elinal laulda Disney multifilmist tuntud pala "Colors of the Wind" ning lauljatar tegi seda nii ilusalt, et meelitas ajakirjanikelt aplausi välja, edastab ERR.

Eesti eurotiim lendas Portugali pealinna >>

Elina avaldas ajakirjanikele, et armus ooperisse 13-aastaselt. "Mu ema ütles, et sa ei saa elada sihtmärgita, sa pead välja mõtlema, kes sa olla tahaksid. Ma ei saanud mitmeid kuid und, sest mõtlesin, mida ma kõige rohkem teha tahan," ütles Nechayeva ja lisas, et pärast "La traviata" ooperi nägemist tegi ta oma otsuse hakata ooperilauljaks.

Eurovisiooni lauluvõistluse proovid Lissabonis juba käivad ning laupäeva varahommikul startis Portugali pealinna poole ka Eesti eurotiim, eesotsas laulja Elina Nechayevaga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti laupäeval. Elina esimene lavaproov toimus pühapäeval.

Eurovision 2018 >>

3. märtsi õhtul selgus Eesti Laul 2018 võitja: Elina Nechayeva läheb Eestit Eurovisioonile esindama looga "La forza", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kümnendat korda toimuva Eesti Laulu laulukonkursi teisele kohale jäi Stig Rästa, kolmas oli Vajé. Kümme laulu võistlesid omavahel Eesti Laul 2018 finaalis 3. märtsil Saku Suurhallis.

Uudisteportaal Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et konkursi Eesti Laul võitja esindab Eesti Eurovisiooni lõppvõistlusel Portugalis.

2018. aasta Eurovisioon toimub Lissabonis >>

Portugali rahvusringhääling RTP sai 63. Eurovisiooni lauluvõistluse korraldamisõiguse tänu Salvador Sobrali võidule Kiievis 2017. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel looga "Amar Pelos Dois". See oli esimene kord, mil Portugal võitis ja sai õiguse korraldada järgmise aasta lauluvõistluse.

Eesti esindajad Laura ja Koit Toome looga "Verona" ei pääsenud Eurovisiooni 2017 finaalkontserdile.

2018. aasta Eurovisioon toimub 8. — 12. mail Lissabonis, sellest võtavad osa 43 riigi esindajad. Elina Nechayeva astub looga "La Forza" esimeses poolfinaalis üles üheksandana.

Eurovisioon 2017: Ukraina sai trahvi >>

Tagid:
ooperilaulja, ajakirjanikud, pressikonverents, laulja, kultuur, La forza, Eesti laul, Eurovision, Elina Nechayeva, Lissabon, Portugal

Peamised teemad