08:07 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4910

Põhja-Atlandi alliansi sõjakomitee esimees kindral Petr Pavel teatas, et Venemaa ja tema infopoliitika on üks suurimaid väljakutseid, millega NATO kokku puutub.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Prahas NATO rahvusvahelisel strateegilise suhtluse konverentsil esinenud kindrali sõnul tahab Moskva eksisteerivat maailmakorda vastavalt oma "rahvuslikule ühiskonnamudelile" muuta, vahendas RIA Novosti viitega Tšehhi portaalile Lidovky.cz.

Paveli sõnul ei teosta Venemaa NATO suhtes agressiivset poliitikat traditsioonilises mõttes, vaid kasutab selleks "hübriidseid vahendeid, näiteks massiteabevahendeis ja sotsiaalmeedias levitatavat propagandat."

"Venemaa üritab kõigutada lääne ühiskonna suhtumist NATO-sse, tema eesmärkidesse ja tegevusse," teatas Pavel, "Moskva teeb seda väga efektiivselt. Kuna auditoorium omandab infot valdavalt subtiitrite ja lühendite kaudu, võib kunstlikult loodud info tõepärasena näida," lisas ta.

Ebamugavad küsimused: miks Sputnikut Eestis taga kiusatakse >>

Desinformatsiooni levik näitab ka seda, et lääne ühiskond on erinevalt Venemaast avatud, mistõttu rahvale edastatavate uudiste sisu ei kontrollita, leiab Pavel.

Kindral kutsus allianssi üles ühtsust tugevdama, sest Venemaa üritavat selle aluseid õõnestada. "Me näitame oma oponentidele, et agressioon läheb kalliks maksma ja tal on vähe edu võimalusi," lisas ta.

Aprilli lõpul kinnitasid NATO liikmesriikide välisministrid Brüsselis oma valmidust Venemaa suhtes senist poliitikat jätkata, mis näeb muu hulgas ette "tõhusat heidutust ja sisukat dialoogi".

Nagu teatas alliansi peasekretär Jens Stoltenberg, on organisatsioonil vaja tekkivatele väljakutsetele kiiresti reageerida, nagu seda tehti Salisbury intsidendi puhul ja oma ühtsust demonstreerida.

Aprilli keskpaigas loetles NATO asepeasekretär Rose Gottemoeller Kiievis esinedes alliansi ülesannete hulgas "võitlust desinformatsiooni ja propagandaga" ning küberrünnakutega, samuti luurealase koostöö ja infovahetuse parandamist.

Venemaa infoallikate olukord lääneriikides muutub üha keerukamaks. Möödunud aasta novembris võttis Europarlament vastu resolutsiooni, milles räägitakse vajadusest Venemaa meediaväljaannete vastu tegutseda, kusjuures suurimaiks ohuallikaiks nimetati Sputnikut ja RT-d.

Van de Beek: Lääs demoniseerib Vene meediakanaleid tahtlikult >>

Rida poliitikuid, kaasa arvatud USA senaatorid ja kongresmenid, samuti Prantsusmaa president Emmanuel Macron, süüdistasid Sputnikut ja RT-d Ameerika Ühendriikide ning Prantsusmaa valimistesse sekkumises, toomata seejuures mingeid tõestusmaterjale. Venemaa esindajad nimetasid süüdistusi väljamõelduiks.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
meedialahingud, meedia, propaganda, Sputnik, RT, NATO, Petr Pavel, Venemaa

Peamised teemad