18:39 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Uudised
lühendatud link
20 0 0

Elanikkonna vananemine on Euroopas juba mõnda aega kestnud trend, seejuures oli veel 20 aastat tagasi iga üle 65 aastase inimese kohta umbes viis tööealist inimest, märkis Eurostat.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Mullu oli 19,4 protsenti Euroopa Liidu elanikest üle 65 aastased ning iga pensionäri kohta oli liidus ligi kolm tööealist inimest, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Eurostat märkis, et elanikkonna vananemine on Euroopas juba mõnda aega kestnud trend, seejuures oli veel 20 aastat tagasi iga üle 65 aastase inimese kohta umbes viis tööealist inimest. Kümme aastat hiljem oli iga pensionäri kohta neli tööealist inimest ja tänaseks päevaks on neid umbes kolm.

Lätis on võrreldes 1990. aastaga 230 000 noort vähem>>

Kõrgeim on vanainimeste ja tööealiste suhe 34,8 protsenti Itaalias, 33,6 protsenti Kreekas ja 33,2 protsenti Soomes. Eesti jääb selles osas 30 protsendiga lähedale Euroopa keskmisele tasemele. Eestist kõrgem oli see näitaja üheksas liikmesriigis.

Analüütikud: Ei jää ilma sisserändeta Eesti rahvaarv püsima>>

Madalaim oli pensionäride osakaal tööealiste suhtes 20,5 protsenti Luksemburgis ja 20,7 protsenti Iirimaal.

Baltimaad ei adu kõigi demograafiliste probleemide tõsidust>>

Teadlaste arvestuste kohaselt väheneb Balti riikide elanikkond juba 2035. aastaks enam kui 30% võrra — lohutut prognoosi kommenteeris poliitikateaduste doktor ning ajalooteaduste kandidaat, Peterburi Riikliku Ülikooli dotsent Natalja Jerjomina, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Eksperdi sõnul on Baltimaades 1990. aastatel alanud elanikkonna vähenemine seotud esmajoones venekeelse elanikkonna riigist lahkumisega. Koos Baltimaade astumisega Euroopa Liitu on olukord aina süvenenud — osa elanikkonnast on parema elu otsinguil siirdunud välismaale raha teenima.

See tendents jätkub, rõhutas ekspert. Ära sõidab peamiselt just töövõimeline osa elanikkonnast vanuses 25 kuni 45 eluaastat. "Seega seesama tuumik tööjõuressurssidest, mille najal püsib riik," märkis Jerjomina Sputniku raadiosaates.

Tagid:
elanikkond, Eurostat, tööealine, pensionär, Balti riigid

Peamised teemad