11:52 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Poolas nimetati Nord Stream 2 rahastamist ebaseaduslikuks

Poolas nimetati Nord Stream 2 rahastamist ebaseaduslikuks

© Sputnik / Сергей Гунеев
Uudised
lühendatud link
1801

Poola konkurentsi- ja tarbijakaitse amet (UOKIK) süüdistas Gazpromi ja veel viit rahvusvahelist organisatsiooni gaasijuhtme Nord Stream 2 ebasaeaduslikus rahastamises, teatas ameti juht Marek Niechciał pressikonverentsil Varssavis.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Tema sõnul on ametkonna käsutuses "dokumendid, mis lubavad selliseid süüdistuse esitada". Niechciał viitas "monopolivastase seaduse rikkumise tunnustele", samuti Poola tururegulaatori nõusoleku puudumisele, edastas RIA Novosti

Soome andis Nord Stream 2-le kogu vajamineva lubade komplekti >>

Gazprom ja veel viis huvitatud ettevõtet on UOKIK-i otsuse juba kätte saanud ja neil on 21 päeva aega selgituste andmiseks, lisas ametkonna esindaja.

Nord Stream 2

Projekt Nord Stream 2 hõlmab kahe gaasijuhtme haru ehitamist, mille kogumaht on 55 miljardit kuupmeetrit aastas. Gaasijuhtme torud paigaldatakse praeguse Nord Streami kõrvale ja need kulgevad Venemaalt mööda Läänemere põhja Saksamaale.

Saksamaal ja Soomes on ehitusluba juba väljastatud. Nord Stream 2 AG projekti operaator loodab juba lähikuudel lubade saabumist ka Venemaalt, Rootsilt ja Taanilt.

Projekti vastu on mitu riiki, teiste hulgas Ukraina, kes kardab kaotada Venemaa gaasitransiidi tulusid. Läti, Leedu ja Poola avaldasid ühiselt oma nõusoleku Nord Stream 2 ehitamiseks.

Nende liidrid on veendunud, et see on poliitiline projekt. Gaasijuhtme ehitamisega ei ole rahul ka USA, kellel on ambitsioonikas plaan eksportida Euroopasse oma gaasi.

Ekspert: Venemaa jääb Euroopa suurimaks gaasitarnijaks >>

Gazprom kavatseb Läänemere äärde suure gaasitöötlemistehase ehitada, mis oleks seotud gaasikeemia tootmisega. Kompleksi võimsus on 45 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas, projekti maksumus aga ligi 20 miljardit dollarit, kirjutav ajaleht "Vedomosti", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprillis.

Tagid:
ebaseaduslik, rahastamine, gaasijuhe, gaas, süüdistus, UOKIK, Nord Stream 2, Gazprom, Marek Niechciał, Poola, Soome, Saksamaa, Venemaa

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26