01:57 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Peaminister Jüri Ratas õnnitles Venemaa Föderatsiooni peaministrit Dmitri Medvedjevit ametisse taasnimetamise puhul

Ratas õnnitles Venemaa ametikaaslast

© Sputnik / Илья Питалев
Uudised
lühendatud link
3910

Peaminister Jüri Ratas õnnitles Venemaa Föderatsiooni peaminister Dmitri Medvedevit ametisse taasnimetamise puhul.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Jüri Ratas avaldas Dmitri Medvedevile saadetud õnnitluskirjas lootust, et kahe riigi vahel arenevad heanaaberlikud suhted, mis põhinevad vastastikusel austusel. Õnnitluskiri on inglisekeelne:

Venemaa riigiduuma toetas ülekaaluka häälteenamusega Dmitri Medvedevi jätkamist peaministrina. Esmaspäeval andis Kremlis ametivande Venemaa president Vladimir Putin. 

Putin lubas Venemaa au ja kuulsust mitmekordistada>>

Üritus algas keskpäeval ja kestis umbes 50 minutit. Toimuvat kandsid üle paljud kohalikud ja välismaised telekanalid.

Venemaa presidendivalimised toimusid 18. märtsil. Valimisaktiivsuseks oli 67,54%. Ametisolev riigipea Vladimir Putin võitis valimised tulemusega 76,69% häältest, tema poolt hääletas riigi keskvalimiskomisjoni andmete kohaselt üle 56,4 miljoni valija.

Putin sai presidendiks 2000. aastal, 2004. valiti ta teiseks tähtajaks. 2008. a. valimistel ta ei osalenud, kuna Konstitutsioon ei luba ühel inimesel kolmel järjestikusel perioodil riiki valitseda. Vladimir Putinist sai riigipea uuesti 2012. aastal. 2018. a. oli tegevpresidendi valimisvõit rekordiliselt kõrge toetusprotsendiga.

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Putini tugevaimaks liidriks >>

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini maailma tugevaimaks liidriks, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
taasnimetamine, peaminister, õnnitlus, poliitika, Jüri Ratas, Dmitri Medvedev, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  73
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  66
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46