08:36 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
17 0 0

President Kersti Kaljulaid sõidab kolmapäeva õhtul Kreekasse ametlikule visiidile, kus kohtub neljapäeval ja reedel presidendi ja peaministriga, külastab Frontexi staapi ning kohtub kohalike digivaldkonna esindajatega.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Neljapäeval kohtub president Kaljulaid Kreeka presidendi Prokópis Pavlópoulosega ja teeb koos Kreeka riigipeaga ühiselt pressiavaldused, teatas presidendi kantselei.

Eesti kasu EL-i uue eelarve tõukefondidest väheneb tuntavalt >>

Planeeritud on ka kohtumine Kreeka parlamendispiikri Nikolaus Voutsisega. Sama päeva õhtul külastab riigipea idufirmade keskust Orange Grove, kus tutvustab Eesti e-riiki ja digiühiskonda.

Reedel kohtub president Kaljulaid Kreeka peaministri Aléxis Tsíprasega ning opositsiooniliider Kyriakos Mitsotakisega. Lisaks külastab riigipea Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti (Frontex) staapi Pireuse sadamas ning osaleb Eesti Õigeusu kirikute kuplite näituse avamisel Bütsantsi Muuseumis.

Kreekas on streigid põhjustanud liikluskaose, illustratiivne foto
© AP Photo / Thanassis Stavrakis

Kaljulaidi saadavad Kreeka visiidil siseminister Andres Anvelt, riigikogu liikmed Hanno Pevkur ja Oudekki Loone, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas ning tarkvaraettevõtte Mooncascade ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa.

Brüssel plaanib vähendada tuleval eelarveperioodil Euroopa Liidu rahastust Ida- ja Kesk-Euroopale ning suunata raha sealt lõunapoolsematele riikidele nagu Hispaania ja Kreeka, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprillis.

Kreeka on peamine Euroopa Liidu abisaaja. Et taastada Kreeka majanduse jätkusuutlikkus ning tagada Kreeka ja selle läbi kogu euroala finantsstabiilsus, kohustatakse Euroopa riike kokku panema suuri abipakette Kreeka toetuseks. Sellele vaatamata on riigi majanduslik olukord siiani raske ning eurotsoonis püsimine küsitav, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta alguses.

Brüssel võib vähendada Ida- ja Kesk-Euroopa eurotoetusi >>

2010. aastal tabas riiki võlakriis. 2012. aasta märtsiks oli Kreeka riigivõlg umbes 370 miljardit eurot. Töötuse määr oli 2010. aasta seisuga 12%, 2012. aasta alguses 21,7% ja tõusis 2013. aasta jaanuaris 27,2%-ni. Majanduse maht vähenes 2,3% aastal 2009, 3,5% aastal 2010 ja 6,0% aastal 2011.

Tagid:
piirivalve, poliitika, visiit, ametlik, Frontex, Andres Anvelt, Nikolaus Voutsis, Prokópis Pavlópoulos, Kersti Kaljulaid, Kreeka, Eesti

Peamised teemad