20:07 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
10810

Ükski NATO kindral ei ütle hommikul ärgates, et ta tahab Venemaaga sõdida, ütles endine NATO vägede ülemjuhataja Euroopas USA kindral Philip Breedlove intervjuus Poola portaalile Onet.

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Ta ütles, et Venemaa armee on väga kiire õppima oma vigadest ning rõhutas, et Moskva on saatnud kõikidele Euroopa pealinnadele "selge signaali", et "meie raketid lendavad Kaspia merelt Süüriasse ja lendavad vajadusel ka teieni", vahednas RIA Novosti

Kindralid ei taha sõda >>

Breedlove arvates on suurim väljakutse NATO-le erinevate liikmesriikide riigikaitseprogrammide integratsioon.

Ta rõhutas, et alles hiljuti suutsid NATO liikmesriigid reageerida tekkinud väljakutsetele 30-40 päeva jooksul, kuid nüüdseks on see vähenud viie päevani.

Ameerika kindral lükkas ümber seisukoha, et NATO jääb Venemaast kahe sammu võrra maha.

"Kui me vaatame Moskvat, siis näeme me maanteede ja raudteede võrku, mis võimaldab kiirelt veoseid transportida. Sama kehtib ka jõudude koondamisega.

Jah, Venemaa suudab koondada oma armee kiiresti. Kuid ma ei usu, et nende koostegutsemine, võimekused, õppused ja muu selline oleks kõrgemal tasemel kui alliansil," ütles kindral.

Uued vene tankid teevad Poola ja Balti riigid närviliseks >>

Varem on Breedlove öelnud, et Ameerika Ühendriigid olid huvitatud "laiaulatuslikumatest" läbirääkimistest Venemaaga, kuid neid ei saadud pidada Moskva välispoliitika tõttu.

Tagid:
kindral, sõjaväelased, sõda, NATO, Philip Breedlove, USA, Venemaa

Peamised teemad