03:44 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
3610

Kolmapäeval, 23. mail algusega kell 12.00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuses videosild Tallinn – Chișinău – Jerevan teemal "EL-i isikuandmete kaitse seadus – Euroopas pildistamise keeld?"

TALLINN, 22. mai — Sputnik. 25. mail jõustub Euroopa Liidus isikuandmete kaitse seadus ja uus isikuandmete kaitse üldmäärus (EU General Data Protection Regulation – GDPR). Uus määrus puudutab Euroopa Liidu kodanike isikuandmete kogumist, säilitamist, töötlemist ja avaldamist.

Sputnik Eesti pressikeskus >>

Eksterritoriaalse määruse, mis tähendab, et see kehtib sõltumata ettevõtte registreerimiskohast või füüsilise isiku elukohast, sätted puudutavad nii juriidilisi isikuidkui ka lihtkodanikke.

Määruse sätted hõlmavad näiteks ettevõtteid, kes EL-i territooriumil oma kaupu ja teenuseid turustavad: pangad, veebipoed, mobiilirakenduste ja pilveteenustega IT-firmad, online-mängud, hotellid jne.

Seadus reguleerib ühtlasi organisatsioonide tööd, kes tegelevad EL-i riikides tarbijate andmete kogumise ja analüüsiga: turundusplatvorme, sotsiaalvõrgustikke, veebipõhiseid müügikeskkondi jne.

Määruse üks kõige vaieldavamaid ja ähmasemaid punkte puudutab tänaval pildistamist ja vastavalt kutselisi ajakirjanikke ning maailma riikide tavakodanikke, kes avaldavad oma fotosid sotsiaalvõrgustikes või isiklikel kodulehtedel.

Sputnik Eesti pressikeskus Tallinnas >>

Kellele seaduse toime laieneb, kas see puudutab ka EL-i riikides akrediteeritud ajakirjanike tegevust, kas ilmuvad täiendavad nõuded fotodele ja videovõtetele? Milliseid seaduse nüansse peab EL-i saabuv turist teadma? Milliseid karistusviise antud seadusega sätestatud reeglite rikkumise eest rakendatakse?

Neid ja teisi küsimusi arutavad videosillast osavõtjad:

Tallinnas – Euroakadeemia dotsent, õigusbüroo juhataja õigusdoktor Tatjana Kalin;

Minskis – advokaadibüroo Lev, Šerstnjov ja Partnerid juhtpartner Boriss Lev; kutseline fotograaf ja blogipidaja Pavel Potašnikov;

Chișinăus – jurist, õigusteaduste doktor Sergei Mišin;

Jerevanis – ajakirjanduse esindajad.

Oma soovist üritusest osa võtta palume teatada kolmapäeva, 23. mai kl 11.00-ni e-posti aadressil: o.andronik@sputniknews.com, märkides oma nime, meediaväljaande, ametinimetuse.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub koostööle

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegse sisseseadega varustatud kompleks, mis võimaldab läbi viia erinevaid üritusi: teleotselülitustest kuni telesildadeni maailma eri linnade vahel üle maailma.

Külaliste ja ajakirjanike käsutuses on mugav 29 kohaga pressisaal ja teabe vastuvõtmiseks ning edastamiseks vajalik seadmestik. Tehnilised võimalused aitavad professionaalset ajakirjandust arendada ja soodustavad infovahetust ja —levikut.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub koostööle, pakkudes pressikonverentside läbiviimise taristut kõigi aktuaalsete siseriiklike või rahvusvaheliste teemade tarvis.

Uudisteportaali Sputnik Eesti pressikeskuse avamine >>

Sputnik on teabeagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood antakse eetrisse inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
Tagid:
seadus, kaitse, isikuandmed, määrus, ühiskond, foto, pressikeskus, EL, Armeenia, Moldova, Valgevene, Eesti

Peamised teemad