22:01 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
3010

Reedel, 25. mail Toronto Ülikooli külastanud ja seal loengu andnud peaminister Jüri Ratas avaldas lootust, et Tartu ja Toronto ülikoolide hea teaduskoostöö laieneb lisaks üliõpilasvahetusele ka õppejõududele ja teadlastele. See võimaldaks meil üleilmses teadusloomes paremini kaasa lüüa ja hoogustada teadmiste siiret.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Toronto Ülikooli ja Tartu Ülikooli koostöö algas 1991. aastal ning tihedat sidet Eestiga märgib seal näiteks Elmar Tampõllu nimeline Eesti õppetool. Toronto Ülikooli rektori professor Meric S. Gertleriga kohtunud Ratas lisas, et koostöö võiks tulevikus hõlmata ka Tallinna Tehnikaülikooli, edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ratas andis Toronto Ülikoolis loengu "Digitaalne Eesti – uued tehnoloogiad ja valitsemine", kus selgitas kuulajaile, kuidas Eesti arendab uue põlvkonna, n-ö nähtamatuid e-riigi teenuseid.

Peaminister Jüri Ratas õnnitles Venemaa Föderatsiooni peaministrit Dmitri Medvedjevit ametisse taasnimetamise puhul
© Sputnik / Илья Питалев

Samas tõi Ratas esile Toronto Ülikooli tugeva teadus- ja innovatsioonitegevuse, eriti tehisintellekti uurimisel. "Kanada on maailmas üks juhtivaid riike tehisintellekti põneva maailma avastamises ning võttis eelmisel aastal vastu vastava strateegia. See kannustas ka Euroopa Liitu oma tehisintellekti strateegiat koostama," märkis peaminister ning tõdes, et maailmas käib selles valdkonnas tihe võidujooks ning Eestil on siin kindlasti Kanadalt mõndagi õppida.

Ratase sõnul pakub tehisintellekt lugematul hulgal võimalusi inimeste elu paremaks muutmiseks, seda kiirust ületavate autode numbrimärkide tuvastamisest kuni haiguste ravimiseni.

"Paljusid meie igapäevaseid tegevusi saaks teha palju odavamalt ja väiksema ajakuluga," rääkis peaminister. "Siiski, ei saa unustada, et tehnoloogiad on meie inimeste ja ettevõtete teenistuses ning tehisintellekt peab inimvõimeid täiendama, mitte asendama. Nende arengutega kaasnevatesse eetilistesse ja juriidilistesse küsimustesse tuleb suhtuda väga tõsiselt."

Peaminister rääkis ka sellest, et Eesti analüüsib praegu võimalust anda tehisintellektile eraldiseisev juriidiline staatus, mille eesmärgiks oleks hoogustada uue tehnoloogia kiiremat kasutuselevõttu.

100 aastat Eesti Vabariiki>>

Laupäeval tutvub peaminister Ratas Torontos eesti pärandiga ja kohtub väliseesti kogukonnaga. Õhtul osaleb ta meie Vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldatud Maarja Nuudi ja vokaalansambel Vox Clamantise kontserdil.

"Mul on suur au ja äärmiselt hea meel tähistada Torontos Eesti 100. sünnipäeva ühe suurima väliseesti kogukonnaga," ütles Ratas.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
, ülikool, Ülemaailmne Vaimse Tervise Föderatsioon, Jüri Ratas, Eesti, Kanada

Peamised teemad