22:56 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Uudised
lühendatud link
5110

Professionaalne fotograaf ja blogipidaja Pavel Potašnikov arvab, et tänava-, olustiku- ja reportaažifotod, mis eeldavad juhuslike inimeste kaadrissesattumist, võivad Euroliidu isikuandmete kaitse eeskirjade tõttu žanrina hävida.

TALLINN, 28. mai — Sputnik. Valgevene professionaalne fotograaf ja blogiajakirjanik Pavel Potašnikov ennustas, et 25. mail 2018. aastal jõustunud EL-i ühtsed isikuandmete kaitse eeskirjad võivad ohustada žanrfotograafiat: tänava-, olustiku- ja reportaažifotosid.

Sputnik Eesti pressikeskuses arutletakse EL-i isikuandmete kaitse seaduse üle >>

"On niisugune žanr, nagu tänavafotograafia, kus pildistatakse ilusaid inimesi, ilusates paikades ja ilusates poosides," selgitas fotograaf ja lisas, et ka tavaline kaasaegne turism, nagu me seda tänapäeval tunneme, võib surra. Potašnikov selgitas, et fotode kaudu annavad turistid edasi muljeid riikidest, kus nad käivad.

"On võimatu pildistada maastikke ja kauneid paiku, ilma et inimesed neile peale ei jääks," ütles fotograaf. Tema arvates ei saa turistid reisil tehtud pilte enam vaatamiseks välja panna ega külastatud riigile populaarsust lisada.

Facebookis on ammu kasutusel tehnoloogia, mis inimeste nägusid ära tunneb. Kõige sagedamini kasutavad seda sõbrad isekeskis.

Veebiajakirjanik eeldas, et kui ta teeb Euroopa Liidus foto ja paneb selle sotsiaalvõrgustikku, ei näe ta, kuidas sel fotol EL-i isikut tuvastatakse.

Isikuandmete kaitse üldmäärus annab inimestele suurema kontrolli oma andmete üle >>

"Kuid ma arvan, et pärast eeskirjade kehtestamist võtab Facebook kasutusele teatud tehnoloogia, mille abil inimesed, kes niisuguse infoga tegelevad, suudavad tuvastada kõigil maailma fotodel olevate inimeste nägusid," lisas Potašnikov.

Lisateavet isikuandmete töötlemise uute eeskirjade kohta, mis kehtestati EL liikmesriikidele ühtse isikukaitsemäärusega, leiate ametlikust teadaandest.

Tagid:
žanr, tänavafotograafia, fotograafia, andmekaitse, fotograaf, foto, EL, Pavel Potašnikov, Euroopa

Peamised teemad