09:57 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Uudised
lühendatud link
5611

Euroopa peab tõhustama koostööd Venemaaga, sest ilma selleta ei ole võimalik lahendada mitmeid rahvusvahelisi küsimusi, kirjutas ajalehes Frankfurter Allgemeine Bundestagi asepresident ja Sotsiaaldemokraatliku partei liige Thomas Oppermann.

TALLINN, 29. mai — Sputnik. "Ukraina rahuprotsessi jätkumiseks vajame me Minski kokkulepete realiseerimiseks uut ühist algatust. Saksamaa ja Euroopa Liit koos Venemaaga peavad tegema jõupingutusi Iraanist Iisraelile lähtuva ohu heidutamiseks ja tuumaleppe säilitamiseks," leiab Opperman, vahendab RIA Novosti viitega ajalehele Frankfurter Allgemeine.

Macron tunnistas Venemaa kodanike ees USA süüd >>

"Süüria sõjajärgne riiklik korraldus on võimalik ainult koostöös Venemaaga ja riik on võimalik taastada ainult koos Euroopa Liiduga. Samuti peavad riigid tegema desarmeerimisalgatuse," selgitab Opperman.

Lisaks märkis parlamendiliige, et ühine majandusruum Lissabonist Vladivostokini võiks saada Euroopale selleks tõukeks, mis on eriti oluline Hiina plaanide taustal ehitada uus Siiditee.

Bundestagi asepresident kirjutab, et Venemaa president Vladimir Putin on rahvusliku majanduse stimuleerimiseks huvitatud koostööst lääne partneritega.

Oppermann usub, et Venemaa ja Saksamaa vaheliste pingete leevendamisele võib kaasa aidata jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniir, kus riikide esindajad kohtuvad mitteametlikus õhkkonnas.

Seetõttu kavatseb Bundestagi jalgpallimeeskond veel enne jalgpalli MM-finaalturniiri korraldada jalgpallimatši kolleegidega Venemaa Riigiduumast, teatas parlamendisaadik artiklis.

Macron tunnistas Venemaa asendamatust >>

Samal ajal, leiab Oppermann, ei maksa unustada erimeelsusi Moskvaga, muuhulgas Ukraina konflikti ja Krimmi küsimuses, Süüria olukorra hinnangul ja Vene häkkerite "küberrünnakute" osas lääneriikidele.

Varem on Bundestagi Vasakpoolse partei fraktsiooni kaasesimees Sarah Wagenknecht öelnud, et Venemaaga lähenemine on Euroopa huvides, sest see tagaks julgeoleku ja aitaks kaasa desarmeerimisele.

Poliitik kutsus üles lõpetama "jääaega suhetes Moskvaga". "Sanktsioonid kahjustavad peamiselt Euroopa ja Saksamaa ettevõtjaid, nii et meie huvides on need tühistada," ütles ta.

Venemaa ja lääneriikide suhted halvenesid järsult neli aastat tagasi seoses olukorraga Ukrainas ja Krimmis. Lääs süüdistas Moskvat sekkumises ja kehtestas sanktsioonid.

Venemaa rakendas vastumeetmeid ja võttis kursi impordi asendamise poliitikale. Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud, et Moskvaga sanktsioonide keeles rääkimine on kontraproduktiivne.

Putin majanduskriisist, "millist pole veel nähtud" >>

Kaks nädalat tagasi toimus Sotšis Botšarov Rutšei residentsis Angela Merkeli ja Vladimir Putini kohtumine. Venemaa president nimetas läbirääkimisi Saksamaa kantsleriga sisukateks ja õigeaegseteks. Kantsler märkis omakorda, et Berliini huvides on säilitada Moskvaga head suhted.

Tagid:
poliitika, koostöö, majandus, Bundestag, Thomas Oppermann, Vladimir Putin, Euroopa, Saksamaa, Venemaa

Peamised teemad