22:28 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
3820

Välisminister Sergei Lavrov kohtus Põhja-Korea riigipea Kim Jong-uniga ja kutsus viimase vastuvisiidile Moskvasse, teatas allikas Venemaa delegatsioonist.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. „Meil on hea meel teid vastu võtta,“ ütles Lavrov kohtumisel Põhja-Korea juhiga, teatab RIA Novosti.

On märkimisväärne, et visiit toimus Pyongyangis USA-Korea  tippkohtumise ettevalmistuste taustal. „Põhja Koreas hinnatakse seda, et Venemaa USA domineerimisele vastu seisab,“ teatas Põhja-Korea liider kohtumisel Lavroviga. Ta küsis ka, kuidas „Seltsimees Putini“ tervis on.  "Tervis on parimas korras," vastas minister. 

Kim Jong-un kinnitas soovi Donald Trumpiga kohtuda >>

Venemaa välisminister on ametlikul visiidil KRDV-s. Kõigepealt pidas ta läbirääkimisi välisministri Li Yong-ho'ga. Diplomaadid arutasid kahepoolseid suhteid, olukorda Korea poolsaare ümbruses ja muid rahvusvahelisi küsimusi.

Pyongyangis rõhutas Lavrov, et Moskval on hea meel Pyongyangi ja Washingtoni vaheliste kontaktide,  samuti Pyongyangi ja Seouli vaheliste suhete soojenemise üle ning kutsus kõiki osalejaid üles läbirääkimisi mitte katkestama. Venemaa ei pea oma sekkumist nõupidamisprotsessi vajalikuks, kuid ta on valmis toetama lepinguid, mis vastavad kõikide osapoolte huvidele, täpsustas Lavrov.

"Ma tahan veel kord rõhutada vajadust olla äärmiselt delikaatne selles, mis praegu kontaktide loomise osas toimub, normaliseerimaks suhteid kahe Korea, samuti KRDV ja USA vahel ning vältida kiusatust nõuda homme kõike kohe ja korraga," rõhutas Venemaa välisminister.

© RT
Põhja-Korea hävitas Punggye-ri tuumapolügooni
Tagid:
tuumakatsetused, Korea kriis, tippkohtumine, läbirääkimised, läbirääkimised, Li Yong-ho, Kim Jong-un, Donald Trump, Sergei Lavrov, Lõuna-Korea, Põhja-Korea, Venemaa

Peamised teemad