10:39 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Sergei Lavrov ja Kim Jong-un Pyongyangis

Lavrov kutsus Kim Jong-uni Venemaale

ТАСС/POOL
Uudised
lühendatud link
3420

Välisminister Sergei Lavrov kohtus Põhja-Korea riigipea Kim Jong-uniga ja kutsus viimase vastuvisiidile Moskvasse, teatas allikas Venemaa delegatsioonist.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. „Meil on hea meel teid vastu võtta,“ ütles Lavrov kohtumisel Põhja-Korea juhiga, teatab RIA Novosti.

On märkimisväärne, et visiit toimus Pyongyangis USA-Korea  tippkohtumise ettevalmistuste taustal. „Põhja Koreas hinnatakse seda, et Venemaa USA domineerimisele vastu seisab,“ teatas Põhja-Korea liider kohtumisel Lavroviga. Ta küsis ka, kuidas „Seltsimees Putini“ tervis on.  "Tervis on parimas korras," vastas minister. 

Kim Jong-un kinnitas soovi Donald Trumpiga kohtuda >>

Venemaa välisminister on ametlikul visiidil KRDV-s. Kõigepealt pidas ta läbirääkimisi välisministri Li Yong-ho'ga. Diplomaadid arutasid kahepoolseid suhteid, olukorda Korea poolsaare ümbruses ja muid rahvusvahelisi küsimusi.

Pyongyangis rõhutas Lavrov, et Moskval on hea meel Pyongyangi ja Washingtoni vaheliste kontaktide,  samuti Pyongyangi ja Seouli vaheliste suhete soojenemise üle ning kutsus kõiki osalejaid üles läbirääkimisi mitte katkestama. Venemaa ei pea oma sekkumist nõupidamisprotsessi vajalikuks, kuid ta on valmis toetama lepinguid, mis vastavad kõikide osapoolte huvidele, täpsustas Lavrov.

"Ma tahan veel kord rõhutada vajadust olla äärmiselt delikaatne selles, mis praegu kontaktide loomise osas toimub, normaliseerimaks suhteid kahe Korea, samuti KRDV ja USA vahel ning vältida kiusatust nõuda homme kõike kohe ja korraga," rõhutas Venemaa välisminister.

© RT
Põhja-Korea hävitas Punggye-ri tuumapolügooni
Tagid:
tuumakatsetused, Korea kriis, tippkohtumine, läbirääkimised, läbirääkimised, Li Yong-ho, Kim Jong-un, Donald Trump, Sergei Lavrov, Lõuna-Korea, Põhja-Korea, Venemaa

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40