11:32 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Kodutütred on tütarlaste vabatahtlik isamaaline skautlik Kaitseliidu noorteorganisatsioon

​Võrumaal algab Kodutütarde võistlusmatk "Ernake"

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Uudised
lühendatud link
29 0 0

1. juunist kuni 2. juunini toimub Võrumaal Kodutütarde võistlusmatk "Ernake 2018". Võistlusmatkast võtavad osa Kodutütarde 4-liikmelised võistkonnad igast ringkonnast ning külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.

TALLINN, 1. juuni — Sputnik. Võistlusraja pikkus on linnulennult 40 km. Võistkondadel tuleb liikuda luurepatrullina tingliku vaenlase tagalas ning täita antud ülesandeid. Võistlusmatka jooksul tegutseb rajal ka vastutegevus.

Lastekaitse Liit soovib kuulutada 1. juuni riigipühaks >>

Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistlusmatkal toimub liikumine kontrollpunktist kontrollpunkti vastavalt etteantud ajagraafikule. Kontrollpunktides tuleb täita ettenähtud ülesandeid. 

Tallinna Vabaduse väljaku vallutab 1000 laulvat mudilast
© Sputnik / Вадим Анцупов

Võimalikud võistlusalad, milles iga võistkond oma teadmisi ja oskusi üles näitavad on meditsiiniülesanne, sideülesanne, laskmine erinevatest relvadest, topograafia, kauguste määramine, päästeülesanne, sõdurioskused/matkatarkused, orienteerumine, meeskonnatöö ülesanded, luureülesanne, tähelepanuülesanne, looduse tundmine ja füüsilist vastupidavust nõudvad ülesanded.

Võistlus avatakse 1. juunil kell 18.00 Krabi külas Võrumaal, samas toimub ka 2. juunil orienteeruvalt kell 21.00 lõpetamine.

Võistluse läbiviijad on Kodutütarde Võrumaa ringkond, Noorte Kotkaste Võrumaa malev, Kaitseliidu Võrumaa malev ja Naiskodukaitse Võrumaa ringkond.

Süüria põgenike lapsed osalevad Kodutütarde tegevuses >>

Kodutütred on 19. jaanuaril 1932 aastal loodud tütarlaste vabatahtlik isamaaline skautlik Kaitseliidu noorteorganisatsioon, millel on oma põhikiri ja sisekord. Kodutütreks on 7-18 aastased tütarlapsed, seisab organisatsiooni kodulehel. Organisatsiooni eesmärkidega saab tutvuda siin.

Tagid:
võistlus, neiu, tüdruk, võistlusmatk, Ernake 2018, Kodutütred, Kaitseliit, Balti riigid, Leedu, Läti, Võrumaa, Eesti

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  13
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  41
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  41