05:43 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Uudised
lühendatud link
7420

Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill kiitis pühapäeval heaks kirikukogu poolt Moskva Patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku peaks valitud Vereja ülempiiskop Jevgeni, kellest saab metropoliit.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Sellest teatas pühapäeval RIA Novosti. "Seoses valimistega… antakse talle metropoliidi ametinimetus," ütles patriarh Kirill Päästja Kristuse katedraalis teenistust pidades.

Õigeusu kiriku uueks metropoliidiks sai Vereja Jevgeni >>

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik valis mai lõpus uueks metropoliidiks Moskva Vaimuliku Akadeemia rektori ja Vereja ülempiiskopi Jevgeni, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Sinodi sekretär, ülempreester Daniel Lepisk on varem öelnud, et kuna ülempiiskop Jevgeni on Moskva vaimulike koolide rektoriks ja ka siinsest vaimulikkonnast on küllaltki arvestatav osa õppinud Moskva seminaris või akadeemias, siis mingile osale vaimulikkonnast on ta juba läbi kooli tuttav ning ta on Eestis käinud ka suurematel kirikupühadel.

Jevgeni pakkus kandidaadiks Moskva patriarhaat. Kirikukogul osales hääletusel kõigi 32 kohaliku koguduse ja kiriku üks ilmalik esindaja ning kõik vaimulikud. Võitja selgitati lihthäälteenamusega salajasel hääletusel.

Lisaks Vereja Jevgenile (Vladimir Rešetnikov, 61) kandideeris metropoliidiks ka Narva ja Peipsiveere piiskop Lazari (Aleksandr Gurkin, 49).

Metropoliit Kornelius saadeti viimsele teekonnale >>

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliit Kornelius suri 19. aprillil 93-aastasena, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Metropoliit on õigeusu kiriku peapiiskop, patriarhi järel tähtsuselt teine vaimulik. Enne 325. aastat oli metropoliit kõrgeim vaimulik.

Tagid:
religioon, usk, ülempiiskop, metropoliit, õigeusukirik, kirik, Vereja ülempiiskop Jevgeni, patriarh Kirill, Eesti, Venemaa

Peamised teemad