14:40 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
23112

Eesti endine president Toomas Hendrik Ilves kuulutas, et kui Venemaa ründab tema riiki, siis karistab Põhja-Atlandi sõjaline liit NATO Venemaad ning ta jääb ima mitte ainult Peterburist, vaid ka Tomskist ja Omskist.

TALLINN, 5. juuni — Sputnik. End Venemaa ja küberjulgeoleku eksperdiks pidav Toomas Hendrik Ilves kutsus ukrainlasi üles liituma NATO-ga ja kaitsma end väidetavalt agressiivse Venemaa eest. Sellest teatas RIA Novosti viitega Ilvese intervjuule Ukraina portaalile Jevropeiskaja Pravda.

Kui te vaid tunneksite Putinit nii, nagu tunneme teda meie… >>

Ilves kutsus Ukrainat aktiivselt NATO-sse, propageeris allianssi ja kirjeldas Venemaad negatiivsetes värvides. 

Ta selgitas vastuseks küsimusele, kas Venemaa kujutab endas Eestile ohtu, et "sõjalises mõttes" sellist ohtu täna pole. Tema sõnul on selline olukord kujunenud tänu tema riigi kuulumisele NATO-sse.

"Muidugi võib Venemaa Eestit rünnata, kuid varsti pärast seda võib ta kaotada isegi Omski ja Tomski, rääkimata Peterburist," ütles Ilves. Samal ajal rõhutas endine president, et Venemaalt lähtuv "oht" seisneb Eestit "diskrediteerivas" informatsioonis, mis tema arvates kestab juba 27 aastat.

Uudisteportaal Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Toomas Hendrik Ilves on Ameerika propagandist, kes on töötanud Raadio "Vaba Euroopa" eesti toimetuses aastatel 1980-1990 ja tema vanemad põgenesid Eestist Punaarmee pealetungi eest 1944. aastal. 

1991. aastal tuli ta taasiseseisvunud Eestisse koos "uute konsultantide" ja tippametnikega. Ta oli Eesti välisminister. 2006. aastal kinnitas riigi parlament ta riigipeaks. 2016. aastal lahkus ta ametikohalt seoses mitmete "Presidendi talu rahastamisest" ja välisreisil tehtud põhjendamatutest kulutustest tingitud skandaalidega.

Ta on tuntud kui Venemaa äge kriitik ning NATO ja USA pooldaja, peab end küberjulgeoleku eksperdiks vaatamata paljudele probleemidele Eesti ID-kaardiga ja lääneriikide keeldumisele Eesti elektroonilise hääletamise süsteemi ülevõtmisest selle nõrga häkkimiskindluse tõttu. Viimastel aastatel on ta mitmetes rahvusvahelistes Lääne foorumites üles astunud ka Venemaa eksperdina.

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
küberjulgeolek, poliitika, rünnak, russofoobia, NATO, Toomas Hendrik Ilves, Omsk, Tomsk, Peterburi, Eesti, Venemaa

Peamised teemad