04:48 25. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1187
  • RUB72.1352
Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki

Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki

© Sputnik / Екатерина Чеснокова
Uudised
lühendatud link
12081

Vene Föderatsiooni välisministeeriumisse välja kutsustud Eesti suursaadikule teatati mitmetele Eesti eriti russofoobselt meelestatud poliitikutele ja avaliku elu tegelastele sissesõidukeelu kehtestamisest Venemaale.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Veidi rohkem kui kuu pärast seda, kui Venemaa välisministeerium teatas, et Venemaa suhtes vaenulikult meelestatud Leedu kodanikele, kohalikele poliitikutele, parlamendisaadikutele ja politoloogidele on keelatud sisenemine Venemaale, on samasugust meedet rakendatud ka Eestile.

Eestil tuleb "Magnitski nimekirja" eest vastust anda >>

Kolmapäeval, 6. juuni teatas Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktor Artjom Kožin, et välisministeeriumisse kutsuti välja Eesti suursaadik, kellele teatati mitmete Eesti russofoobselt meelestataud poliitikutele ja avaliku elu tegelastele kehtestatud sissesõidukeelust Venemaale.

Kožini sõnul on see meede tingitud asjaolust, et 29. märtsil 2018 kehtestasid Eesti ametivõimud 49 Venemaa kodanikule niinimetatud "Magnitski nimekirjast" sissesõidukeelu.

"Tallinna otsus annab tunnistust tema avaliku Venemaa-vaenuliku kursi jätkumisest, mis kahjustab otseselt kahepoolseid suhteid," ütles Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktor.

Artjom Kožin ütles ka, et vastavaid meetmed rakendatakse ka Läti suhtes, kes on samuti ühinenud selle provokatsioonilise Venemaa-vastase liiniga.

Venemaa Föderatsiooni välisministeerium teatas 28. aprillil 2018, et Venemaa suhtes vaenulikult meelestatud Leedu kodanikele, kohalikele poliitikutele, parlamendisaadikutele ja politoloogidele on nüüdsest keelatud sisenemine Venemaale.

Putin allkirjastas vastusanktsioonide seaduse >>

29. märtsil 2018 kiitis Eesti valitsus heaks Välisministeeriumi ettepaneku keelata riiki sisenemine rahvusvahelise sanktsioonide seaduse alusel isikutel, kes on seotud "ränkade inimõiguste rikkumistega" sealhulgas Venemaa juristi Sergei Magnitski surmaga. Seega ühines Eesti sanktsioonidega, mille olid varem kehtestanud Ameerika Ühendriigid, Ühendkuningriik, Kanada, Leedu ja Läti.

Samal teemal

Enamik Balti riikide inimesi ei ole russofoobiasse nakatunud
Leedu moelooja: Leedus toimuvat on võimatu taluda
Leedu müüb russofoobiat
Leedu ravimatu paranoia
Eesti ja Läti poolt on esitatud Brüsselile uus petitsioon mittekodanike õiguste asjus
Riigiduuma tegi ettepaneku kehtestada sanktsioonid Läti vastu
Kikilipsuga mööda maailma: kas patsient Ilvest on võimalik terveks ravida
Eesti valmistub sõjakäiguks Siberisse

Peamised teemad