11:26 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Telekanali RT ja rahvusvahelise teabeagentuuri ning raadiojaama Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan

Vene keele duell: Sputniku peatoimetaja heitis Porošenkole väljakutse

© Sputnik / Виталий Белоусов
Uudised
lühendatud link
6443

Ukraina – riigi, kus tõsimeeli soovitatakse võitluseks Venemaaga luua omaenese "vene keel" – riigipea sai kutsutud duellile klassikalise, "venepärase" vene keelega jõukatsumiseks.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Ukraina presidendi Petro Porošenko intervjuu Hispaania väljaandele El Pais sai ajendiks tema väljakutsumiseks meediaagentuuri Rossija Segodnja, telekanali RT peatoimetaja ja rahvusvahelise teabeagentuuri ning raadiojaama Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjani poolt vene keele duellil.

Ukraina vabatahtlik: Eesti abi toidab Ukraina korruptante >>

Vastuseks Porošenko poolt lausutud etteheidetele Simonjani aadressil tegi too Ukraina presidendile Petro Porošenkole ettepaneku korraldada duell, kasutades relvana vene keele etteütlust.

Nähvas pikemalt mõtlemata

Hispaania ajalehe ajakirjanik esitas Ukraina riigipeale küsimuse Stalini ülistamise kohta, mis väidetavalt Venemaal aset leidvat. Porošenko tuletas esmajoones meelde, et Simonjan pärast presidendivalimisi Vladimir Putinit "juhiks" nimetas.

Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja
© Sputnik / Виталий Белоусов

"Ma eeldan ühtlasi, et RT juht teab, et termin "juht" tähistab vene keeles füürerit," väitis Porošenko.

Simonjan omakorda soovitas Ukraina presidendile tungivalt mitte kippuda talle vene keelt mitte õpetama.

"Pisarateni liigutav. Onuke, mul on keeltegümnaasiumi kuldmedal, ajakirjandusteaduskonna punane diplom ja kuues koht kooliõpilaste 1997. aasta ülevenemaalisel vene keele ja kirjanduse olümpiaadil," kirjutas Sputniku peatoimetaja suhtlusvõrgustikus, tundes huvi, kas Porošenko ise saab samalaadsete saavutustega kiidelda.

Hirm vene vähemuse ees >>

Seejärel kutsus Margarita Simonjan Ukraina presidendi avalikult välja kirjanduslikule vene keele duellile.

"Kutsun Porošenko duellile. Relvaks on vene keele etteütlus. Kui mina teen rohkem vigu kui tema, panen otsekohe igal pool ameti maha, tunnistan, et Krimm kuulub Ukrainale, Venemaa pommitab Donbassi ning mina ise olengi maailma libauudiste juht," kirjutas Simonjan sotsiaalvõrgustikus.

Esmase edumaa saavutamiseks pakkus ta presidendile "soojenduseks" suvalise laen-määrsõna või kõnekeelse omadussõna morfoloogilist analüüsi.

Tagid:
duell, keeleoskus, etteütlus, vene keel, poliitika, Margarita Simonjan, Petro Porošenko, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  13
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  41
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  41