09:03 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
81 0 0

Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki. 20 avaliku elu tegelase hulgas on ajakirjanik Ainar Ruussaar, samuti noorte aktivistidena tuntud Sergei Metlev ja Jevgeni Kristafovitš.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Kolmapäeval, 6. juuni teatas Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktor Artjom Kožin, et välisministeeriumisse kutsuti välja Eesti suursaadik, kellele teatati mitmete Eesti russofoobselt meelestataud poliitikutele ja avaliku elu tegelastele kehtestatud sissesõidukeelust Venemaale.

Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki >>

Veidi rohkem kui kuu pärast seda, kui Venemaa välisministeerium teatas, et Venemaa suhtes vaenulikult meelestatud Leedu kodanikele, kohalikele poliitikutele, parlamendisaadikutele ja politoloogidele on keelatud sisenemine Venemaale, on samasugust meedet rakendatud ka Eestile.

Kožini sõnul on see meede tingitud asjaolust, et 29. märtsil 2018 kehtestasid Eesti ametivõimud 49 Venemaa kodanikule niinimetatud "Magnitski nimekirjast" sissesõidukeelu.

"Tallinna otsus annab tunnistust tema avaliku Venemaa-vaenuliku kursi jätkumisest, mis kahjustab otseselt kahepoolseid suhteid," ütles Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktor.

Artjom Kožin ütles ka, et vastavaid meetmed rakendatakse ka Läti suhtes, kes on samuti ühinenud selle provokatsioonilise Venemaa-vastase liiniga.

Venemaa Föderatsiooni välisministeerium teatas 28. aprillil 2018, et Venemaa suhtes vaenulikult meelestatud Leedu kodanikele, kohalikele poliitikutele, parlamendisaadikutele ja politoloogidele on nüüdsest keelatud sisenemine Venemaale.

Eesti endine president: NATO võtab Venemaalt Omski, Tomski ja Peterburi >>

29. märtsil 2018 kiitis Eesti valitsus heaks Välisministeeriumi ettepaneku keelata riiki sisenemine rahvusvahelise sanktsioonide seaduse alusel isikutel, kes on seotud "ränkade inimõiguste rikkumistega" sealhulgas Venemaa juristi Sergei Magnitski surmaga. Seega ühines Eesti sanktsioonidega, mille olid varem kehtestanud Ameerika Ühendriigid, Ühendkuningriik, Kanada, Leedu ja Läti.

Tagid:
sissesõidukeeld, russofoobia, Jevgeni Kristafovitš, Ainar Ruussaar, Sergei Metlev, Sergei Magnitski, Eesti, Venemaa

Peamised teemad