19:56 24. Mai 2019
Kuula otse
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki, illustreeriv foto

Venemaa musta nimekirja on kantud ka noored aktivistid

© Sputnik / Виталий Аньков
Uudised
lühendatud link
71 0 0

Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki. 20 avaliku elu tegelase hulgas on ajakirjanik Ainar Ruussaar, samuti noorte aktivistidena tuntud Sergei Metlev ja Jevgeni Kristafovitš.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Kolmapäeval, 6. juuni teatas Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktor Artjom Kožin, et välisministeeriumisse kutsuti välja Eesti suursaadik, kellele teatati mitmete Eesti russofoobselt meelestataud poliitikutele ja avaliku elu tegelastele kehtestatud sissesõidukeelust Venemaale.

Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki >>

Veidi rohkem kui kuu pärast seda, kui Venemaa välisministeerium teatas, et Venemaa suhtes vaenulikult meelestatud Leedu kodanikele, kohalikele poliitikutele, parlamendisaadikutele ja politoloogidele on keelatud sisenemine Venemaale, on samasugust meedet rakendatud ka Eestile.

Kožini sõnul on see meede tingitud asjaolust, et 29. märtsil 2018 kehtestasid Eesti ametivõimud 49 Venemaa kodanikule niinimetatud "Magnitski nimekirjast" sissesõidukeelu.

"Tallinna otsus annab tunnistust tema avaliku Venemaa-vaenuliku kursi jätkumisest, mis kahjustab otseselt kahepoolseid suhteid," ütles Venemaa välisministeeriumi info- ja pressiosakonna direktor.

Artjom Kožin ütles ka, et vastavaid meetmed rakendatakse ka Läti suhtes, kes on samuti ühinenud selle provokatsioonilise Venemaa-vastase liiniga.

Venemaa Föderatsiooni välisministeerium teatas 28. aprillil 2018, et Venemaa suhtes vaenulikult meelestatud Leedu kodanikele, kohalikele poliitikutele, parlamendisaadikutele ja politoloogidele on nüüdsest keelatud sisenemine Venemaale.

Eesti endine president: NATO võtab Venemaalt Omski, Tomski ja Peterburi >>

29. märtsil 2018 kiitis Eesti valitsus heaks Välisministeeriumi ettepaneku keelata riiki sisenemine rahvusvahelise sanktsioonide seaduse alusel isikutel, kes on seotud "ränkade inimõiguste rikkumistega" sealhulgas Venemaa juristi Sergei Magnitski surmaga. Seega ühines Eesti sanktsioonidega, mille olid varem kehtestanud Ameerika Ühendriigid, Ühendkuningriik, Kanada, Leedu ja Läti.

Tagid:
sissesõidukeeld, russofoobia, Jevgeni Kristafovitš, Ainar Ruussaar, Sergei Metlev, Sergei Magnitski, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Välisminister Urmas Reinsalu kohtus reede hommikul Varssavis Poola kolleegi Jacek Czaputowicziga

  Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Poola Eesti julgeoleku seisukohast regiooni üks võtmeriike. Välisministrid puudutasid ka Poola ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostööd ning võimalusi Eesti tihedamaks kaasamiseks USA vägede paiknemisel Poolas.

  13
 • Tallinn aitab Rwandas arendada digiühiskonda, illustreeriv foto

  Neljapäeval toimus Tallinnas järjekorras juba kolmas Aafrika foorum, kus võeti fookusesse Eesti ja Aafrika koostöövõimalused innovatsiooni alal.

  15
 • Theresa May teatas tagasiastumisest

  Peaminister Theresa May teatas reedel oma ametist lahkumise kuupäeva. Sisuliselt tähendab see ka peaministri kohalt tagasiastumist.

  24