06:03 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Uudised
lühendatud link
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (8)
8010

Venemaa riigipea sõnul jätkab Venemaa meelekindlalt, aga hoolikalt tööd Balti riikide venekeelse elanikkonna õiguste kaitsmise suunas.

ТАLLINN, 7. juuni — Sputnik. Saates "Otseliin-2018" puudutas Venemaa president Vladimir Putin muude probleemide hulgas Balti riikide venekeelsete elanike seisundit.

Vastates küsimusele venekeelse hariduse ja suhtluse piiramisest endise NSV Liidu Balti vabariikides, ütles Putin, et Baltimaade võimude antud lahendused mitte ainult ei jäta probleemi lahendamata, vaid üksnes süvendavad seda.

President Putin välispoliitika ja välismajanduse teemadel >>

"Juhime pidevalt nende riikide võimude tähelepanu. Me peame dialoogi partneritega EL-is ja loodame, et neil hakkab piinlik inimõiguste rikkumise pärast. Me jätkame meelekindlalt tööd selles küsimuses. Aga niiviisi, et neis riikides elavais kaasmaalasi mitte kahjustada," teatas Putin.

Otseliin Vladimir Putiniga
© Sputnik / Михаил Климентьев

Mittekodanike institutsioon — see ongi Eesti ja Läti "oskusteave"

Venemaa president avaldas ka oma arvamust Eesti ja Läti võimude poolt loodud kodakondsusetuse institutsiooni asjus. Tema sõnul on mõiste "mittekodanikud" ise Balti riikide poolt välja mõeldud selleks, et piirata seal elavate inimeste seaduslikke õigusi.

Vastuseks üleskutsele võtta kasutusele meetmed seoses Baltimaades elavate vene kaasmaalaste õiguste rikkumisega lausus ta, et see on see juhtum, kus, nagu vene rahvasuus öeldakse, "teise silmas pindu märgatakse, aga enese omas palki ei nähta."

"Raske on endale ette kujutada, et kaasaegses tsiviliseeritud ühiskonnas võiks olla sajad tuhanded olla kuulutatud mittekodanikeks. Sellist kategooriatki pole olemas, rahvusvahelises õiguses ei ole niisugust kategooriat ette nähtud," väitis Putin.

"Otseliinile Putiniga" on saabunud üle 1,7 miljoni küsimuse >>

Ta rõhutas, et on kodanikud, topeltkodakondsusega ja kodakondsuseta inimesed, "aga niisugust mõistet nagu mittekodanikud ei ole mite kunagi eksisteerinud."

"See on välja mõeldud, leiutatud Balti riikides. Leiutatud selleks, et piirata nende inimeste seaduslikke õigus, kes nendel territooriumidel elavad," ütles Venemaa riigipea.

Kena ja vajalik traditsioon
Otseliin Vladimir Putiniga
© Sputnik / Михаил Климентьев

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et viimatine "Otseliini" saade leidis aset 2017. aasta 15. juunil. Suhtlusseanss kestis peaaegu neli tundi, mille vältel Putin andis vastuse 73 küsimusele. Samas oli saadetud küsimuste koguarvuks ligi kaks miljonit. 2017. aasta Otseliini kolmel Venemaa kanalil vaatas 6,182 miljonit üle 4-aastast venemaalast.

Esmakordselt sai "Otseliin Vladimir Putiniga" teoks 2001. aasta 24. detsembril. Samasugused sündmused toimusid iga-aastaselt, erandiks olid 2004. ja 2012. aasta. Kusjuures, kui Putin oli ametis Venemaa peaministrina, läks telesaade eetrisse pealkirja all "Jutuajamine Vladimir Putiniga".

Esitatud küsimuste poolest rekordiliseks kujunes 2015. aasta, mil Venemaa riigipeale läkitati 3,25 pöördumist. Otseliini kestvusrekord püstitati 2013. aastal, mil Putin vastas küsimustele 4 tundi ja 48 minutit.

Teema:
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (8)
Tagid:
ühiskond, kaasmaalane, mittekodanikud, venelased, Otseliin Vladimir Putiniga, Vladimir Putin, Eesti, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad