01:35 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Parvlaev Petersburg jäeti taas elektrita

Parvlaev "Petersburg" jäeti taas elektrita

© Sputnik
Uudised
lühendatud link
Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis (10)
8712

Meremehed sattusid hädaolukorda – olles ilma rahata võõras riigis.

TALLINN, 13. juuni — Sputnik. Nagu Petromaks Spediitori AS-i juht Dmitri Bašev uudisteagentuurile Sputnik Eesti teatas, katkestati 13. juunil kell 15.00 arestitud parvlaeva "Petersburg" elektrivarustus teistkordselt. Laev on Paljassaares Petromaksile kuuluvas sadamas.

"Oleme meremeeste pärast väga mures, nad on olukorra pantvangid ja me loodame, et laevaomaniku kõikidele võlgadele leitakse lahendus niipea kui võimalik. Omanikfirma aktsionär — Venemaa Raudtee AS on vaid vastutavaks tööandjaks ja partneriks," ütles ta. "Laevaomanik ei tasunud oma võlgu."

Olukorda kommenteeris portaalile Sputnik Eesti ka parvlaeva kapten Nikolai Šaškov: "Kell 15.30 laeva- ja seega ka kohaliku aja järgi jäeti meid ettevõtte võlgade tõttu ilma elektrienergiata. Muid uudiseid meil ei ole. Ainuke asi – saabus kinnituskiri – ma pöördusin Venemaa president Vladimir Putini pole, nüüd tuli vastus — kiri on kätte saadud, registreeritud ja läbivaatamiseks Venemaa Föderatsiooni transpordiministeeriumile saadetud."

Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis >>

"Kõik peavad nõu, otsivad raha, nagu ma aru saan, aga seni on kõik vaikne – muutusi ei ole. Meeskond valmistub vahetuse üleandmiseks, varsti saabub kaks inimest — kapten Peterburist ja teine mehaanik Kaliningradist, ülejäänutele vormistatakse Schengeni viisat. Umbes seitse inimest saadan ära 15. kuupäeval. Ise jään kolmeks-neljaks päevaks uuele kaptenile abiks, viin ta olukorraga kurssi," sõnas kapten.

Uudisteagentuur Sputnik Eesti teatas lugejatele, et arestitud parvlaev juba jäeti ilma elektrita. Peale seda, kui omanik teostas väikese osamakse, taastati elektrivarustus.

Kelle pattude eest

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 2018. aasta aprillis Venemaa piiratud vastutusega äriühingule Black Sea Ferry & Investments kuuluv Vene laev "Petersburg" arestiti võlgade pärast Riia laevavarustusetevõtetele Eestis Paljassaare sadamas, kuhu ta saabus remonditööde tegemiseks.

Võlasumma, mis tekkis 2017. aastal Riias peatumise ajal, moodustas 350 000 eurot. Lisaks sellele võlgnes laevaomanik selleks hetkeks ligi kaks miljonit rubla parvlaeva meeskonnale, mis praegu, Eestis viibimise perioodil koosneb 12 inimesest.

Sadama territooriumilt tohib meeskond lahkuda, ainult et sellest üksi on vähe – raha on meremeestel otsa saanud. 15. juunil pidi nad välja vahetama teine meeskond, kes nähtavasti tuleb kohale minimaalses koosseisus. Lepingu kohaselt peab meeskond praegust asendama kaheks kuuks, kuidas aga sündmused edaspidi arenevad, on teadmata.

Laeva "Petersburg" meeskond pöördus Venemaa suursaatkonna poole Eestis palvega osutada kaasabi laeva arestimisega seotud olukorra lahendamisel. Venemaa suursatkonna töötajad reageerisid pöördumisele kiiresti ja läksid laevale, et olukorra üle aru pidada.

Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis — mida meeskond sellest räägib >>

Venemaa Föderatsiooni erakorralise ja täievolisise suursaadiku Eesti Vabariigis Aleksandr Petrovi sõnul on laeval kord majas, kuid möödub mõni päev ja elekter võidakse taas välja lülitada ning see tähendab, et tekib probleeme sealsete toidukaupade säilitamise ja lihtsalt parvlaeva elutingimuste tagamise osas.

"Loodame, et laeva, mille maksumus ei piirdu ühe miljoni dollari või euroga, omanikud seda kenakesti mõistavad – nad riskivad kaotada laeva, mis võib võlgade pärast vahi alla jääda. Esmajoones seisab asjakäik laevaomanike taga, kuid me selgitasime kaptenile, et vajaduse korral on ka saatkond valmis tekkivate küsimuste lahendamisel vajalikku kaasabi osutama," teatas suursaadik.

Teisipäeval, 12. juunil leidis Tallinnas Venemaa Föderatsiooni suursaatkonnas Eesti Vabariigis eelnevalt saavutatud kokkuleppe kohaselt aset Venemaa Föderatsiooni erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eesti Vabariigis Aleksandr Petrovi kohtumine parvlaeva Petersburg kapteni Nikolai Šaškoviga.

Saatkonnahoones toimunud kohtumisel arutasid Aleksandr Petrov ja Nikolai Šaškov Eesti võimude poolt arestitud laevaga kujunenud olukorda ja võimalikke viise sellest väljapääsuks.

Teema:
Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis (10)
Tagid:
meeskond, parvlaev, võlg, elekter, arest, Petromaks Spediitori AS, Petersburg, Paljassaare sadam, Dmitri Bašev, Nikolai Šaškov, Paljassaare, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  71
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46